Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

вівторок, 9 серпня 2022 р.

АРТ- ТЕРАПІЯ


 Арт-техніка для дітей 5-11 років "Я сильний/а як дерево"


Матеріали: папір А4, кольорові ручки і олівці

Алгоритм:

✅Умовно розділіть аркуш на дві частини: верхню і нижню.

✅Попросіть дитину у верхній частині намалювати дерево, яке згинається під натиском вітру.

✅Попросіть її намалювати вітер.

✅Теперь нехай дитина уявить, що дерево - це вона сама, подумає і напише з якими складнощами вона стикається, що їй дається важко. (Можливо, це важкі уроки в школі або сварки з друзями і т.д.)

✅А тепер попросіть внизу аркуша намалювати коріння, і надписати над корінням імена тих людей, які її підтримують і люблять, ті заняття чи хобі, які радують її, ті місця, в яких вона відчуває себе добре і безпечно і т. д.


В кінці заняття обговоріть те, що вийшло. 

Яких елементів більше: вітру або коренів? 

Чи допомагають коріння дереву встояти на місці, впоратися з труднощами?


Вправи арт-терапії для тривожних дітей


Вправа «Гра навпаки» 

Приготуйте ватман і журнали, з яких можна вирізати картинки. Запропонуйте дитині зробити велику картину. Тему вона може придумати самостійно, а можна працювати, не прив'язуючись до конкретного сюжету. Позначте правила гри: потрібно наклеювати картинки на ватман, виконуючи інструкції дорослого з точністю до навпаки. Наприклад, дорослий диктує: наклей пальму в центр, а дитина, згідно з правилами вправи, робить все навпаки, повинна приклеїти її в будь-яке інше місце. Ця техніка зазвичай дуже веселить дітей - їм подобається, коли можна спеціально порушувати правила, яких вони завжди звикли дотримуватися - вони знають, що зроблять все не так, як було сказано і їм нічого за це не буде. Таким чином, дитина отримує новий досвід, пробує себе в ньому і для неї підвищуються шанси, що в реальній ситуації, вона не стане так непокоїтися, коли випадково зробить помилку або захоче вчинити по-своєму.


Вправа «Малювання тілом»

Для цієї вправи потрібен простір і особливі умови - багато паперу, просторе місце і старий одяг, який не страшно забруднити фарбою. Можна вистелити підлогу ватманами або шпалерами, запастися великою кількістю часу, водою і фарбами. Найкраще використовувати пальчикові фарби - вони легко змиваються з одягу і рук. Запропонуйте малювати частинами тіла - це може бути все, що забажає розмалювати дитина - руки, ноги і навіть живіт. Можна просто наносити фарбу на тіло і потім залишати відбитки на папері, а можна малювати окремі малюнки і також переносити їх на папір. Утворені зображення можна домалювати пензлем. Ця техніка дозволить розслабитися і ступити за рамки дозволеного - зробити те, що дитина з підвищеним рівнем тривожності не може собі дозволити. Такий досвід допомагає їй поглянути на себе новими очима і зрозуміти, що в ній приховані великі ресурси і здібності, які чекають свого часу для розвитку.

Немає коментарів:

Дописати коментар