Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

вівторок, 9 серпня 2022 р.

ІГРОТЕКА

 Вправа «Лялька і солдат» 





🎯 Мета: відновлення емоційного стану, зняття м’язового напруження, тривожності, переживання в дітей, досягнення спокою.


📎 Станьте і розташуйтеся так, щоб навколо кожного і кожної з вас було вільне місце. 

📎 Повністю випряміться, як солдати. 

📎 Застигніть у позі «струнко», немов ви скам’яніли, і не рухайтеся. 

📎  А тепер нахиліться вперед і розставте руки, щоб вони хилиталися, як мотузки. Станьте такими ж м’якими й рухливими, як ганчіркова лялька. 

📎  Злегка зігніть коліна і відчуйте, як ваші кістки стають м’якими, а суглоби – дуже рухливими… 

📎  Тепер знову покажіть солдата, абсолютно прямого й негнучкого (10 с). 

📎  Знову станьте ганчірковою лялькою, м’якою, розслабленою й рухливою. 

📎 А тепер знову станьте солдатом (10 с)… 

📎 Ганчірковою лялькою… (декілька разів). 

📎  Тепер потрясіть руками, начебто ви хочете струсити з них крапельки води. 📎 Струсіть крапельки води зі спини… Тепер струсіть воду з волосся. З верхньої частини ніг і ступень.

📎 Зверніть увагу на відчуття, які виникли у вашому тілі. Які вони: приємні чи нейтральні?


🔗 Ідея: https://naurok.com.ua/relaksaciyni-vpravi-dlya-ditey-ta-pidlitkiv-33420.html



Цікаві ігри для розвитку уважності та концентрації


💠«Правда чи брехня».

 Ви вимовляєте фразу: якщо вона вірна, дитина плескає у долонi, якщо ні - тупає. Наприклад: морозиво холодне - хлоп, колесо квадратне - топ.    

💠«Я дивлюся і знаходжу».

 Ви загадуєте предмет, який є в приміщенні. Кажіть: "я дивлюся і знаходжу щось ... червоне". Завдання дитини задавати вам питання, щоб вгадати предмет. Для того, щоб вгадати, дитині необхідно концертувати увагу на предметах у кімнаті та формулювати питання.

  💠Уважне слухання. 

Ви читаєте уривок, а дитина повинна запам'ятати, скільки разів звучали слова, що починаються на «а» або будь-яку іншу букву


💠Хитра ліч‌ба. 

Попросіть дитину порахувати до 30, пропускаючи числа, які закінчуються на 5 , починаються на 3 або будь-яку іншу цифру:)






Скарбничка нейропсихолога.

 Вечірні ігри. Як грати з дитиною ввечері, перед сном


У ці ігри можна грати з дітьми від 2 до 9-10 років.


Вправа "Зірка"


Дитина лягає на підлогу / килим, розкинувши руки і ноги в сторони. Говоримо їй: «Ти перетворюєшся на морську зірку! Зірка повільно погойдується на хвилях, її промінчики (ручки-ніжки) не рухомі (не ворушаться). Для малюків - рахуємо від 10 до 100. Для більш старших - засікаємо час.


Вправа «Третє око»


Дитина лягає на підлогу, руки вздовж тулуба, долонями вгору. Очі бажано закрити. З малюками це часто не проходить, тому вони можуть лежати з відкритими очима. Покладіть їй на лоб маленький предмет: камінчик або кристал. Скажіть їй такі слова: «Це твоє третє око) Воно чарівне, воно дає тобі силу. Допомагає бути зосередженою, спокійною. Дихай спокійно і глибоко. Нехай його чарівна сила повільно проникає в твоє тіло і заповнює всього тебе від маківки волосся до кінчиків пальців. Відчуй яке воно ». І допоможіть дитині скласти уявний образ третього ока: якого воно кольору, тепле або холодне, важке або легке, м'яке або тверде, пухнасте або колюче, прозоре і т.д.

Якщо дитина лежати не може, запропонуйте їй прийняти різні пози, які допоможуть не губити камінь і не завадять його відчувати. Можна спробувати підняти вгору по одній нозі, підняти руки і ноги, зробити руками або ногами ножиці, зробити «берізку», полумісток, закинути ноги за голову.


Вправа «Зупинись і послухай»


Для цієї гри вам знадобиться дзвіночок з мелодійним дзвоном і додаток для телефонів з різними звуками. Дитина може вільно пересуватися по кімнаті. Головне не бігти, а йти. Як тільки дитина чує звук дзвіночка, вона повинна опуститися на килим, завмерти, закрити очі. І Ви включаєте запис будь-якого звуку: шум дощу, дзюрчання струмка або гудіння пилососа. Дитина сидить, слухає а потім по Вашій команді відкриває очі і називає джерело звуку. З дітьми молодшого віку спочатку треба познайомитися зі звуками, послухати їх.

Потім гра триває знову.


Вправа «Камінчик»


Поставте тиху, розслаблюючу музику. Нехай Ваш малюк відпочиває в позі Дитини: коліна під себе, розслаблені руки витягнуті уздовж тіла до ніг або розташовуються під головою, як кому зручно. Ви сідаєте поруч, легко торкаєтеся його спини кінчиками пальців, погладжуєте, постукуєте і розповідаєте казку про камінчик


 «Жив-був камінець. Він лежав біля річки. Сонечко нагрівало його, а вітерець охолоджував. Іноді прилітали пташки і ходили по ньому. Іноді приповзали змійки і ящірки і лежали на камінці, гріли свої жовті животики. Іноді приходив ведмідь і сидів на камінчику, і дивився як хлюпається риба в воді. Але камінчику було нудно лежати. Він мріяв стати дівчинкою / хлопчиком. Бігати і стрибати. І ось одного разу пішов грибний дощик. Грибний дощик це не звичайний дощик. Коли він іде, все навколо росте і оживає ». Далі Ви злегка лоскочете дитину, малюк рано чи пізно піднімається. «Ось і наш камінчик перетворився в дівчинку (хлопчика) ...» І називаєте ім'я дитини.

Варіацій казок безліч. Як підкаже Вам фантазія і уява.

Чудова вправа. Працює з дітьми до 8-9 років.

Немає коментарів:

Дописати коментар