Що таке геніальність ?
Тисячі геніїв живуть і вмирають так і не відкритими – самими собою чи іншими людьми. Кожен народжується генієм, але не кожен це розуміє. Кожен народжується генієм, але життя змушує сумніватися, що він геній. Навчіться відкривати в собі генія, є щось, що ви можете робити краще за інших, відкрийте в собі генія — й інші люди відкриють його у вас.
Марк Твен
Доброго ранку, любі читачі й читачки! 👋 Раді завершувати ще один тиждень разом з вами. І почнемо відразу із запитання: як багато людей ви вважаєте геніальними? Що для вас — геніальність?
💡Таємниця геніальності досі не розкрита. Тому й думок багато різних. Геніальність — практичне втілення підвищеного рівня творчого потенціалу особистості щодо інших. Нам відомо багато висловлювань великих:
🗣 Платон: «Геніальність — плід божественного натхнення».
🗣 Масару Ібукі: «Я припускаю, що ні Моцарт, ні Мілл не були народжені геніями, їхній талант розвинувся максимально завдяки тому, що їм від раннього дитинства створили сприятливі умови і дали прекрасну освіту».
🗣 Швейцарський психіатр Еуген Блейлер: «Геніальність — таке саме відхилення від норми, як і решта; само собою зрозуміло, що воно трапляється набагато рідше за інші небажані відхилення...».
🗣 Сальвадор Далі: «Якщо весь час думати: "Я — геній", зрештою, станеш генієм».
Німецькі психологи під час експериментів дійшли висновку: геніями не народжуються. Ними стають під час регулярних тренувань.
✖ Немає того гена, який вирішить вашу долю генія. На світ не з'являються великими математиками чи математикинями, музикантами чи музикантками, письменницями чи письменниками. Безумовно, людина приходить у цей світ із певними генетичними задатками, але протягом життя може так і не дати продовження їхньому розвитку, і ніколи про них не дізнатися.
❗️Геніальність — це виховання, помножене на самовиховання, завзятість і знання, які людина отримує протягом усього життя.
❗️Талант — це лише один бік успіху, адже можна мати скільки завгодно задатків майбутнього генія, але в цьому не буде жодного сенсу без наполегливої роботи, підтримки навколишніх, культурних особливостей і, звісно, щасливого збігу обставин.
Що більше процвітає культура в тому чи іншому місці, то більша ймовірність появи геніїв.
Будь-яка схильність, якщо не приділяти їй належної уваги, згасне десь у зародку.
Загалом генієм стати можна, усі необхідні навички можна розвинути і в собі, і допомогти їх розвинути у своїй дитині. Як?
✴️ Прагніть до того, щоб будь-яке ваше заняття і засвоєне знання давали практичний результат, а не лежали безглуздим багажем десь на задвірках пам'яті. Ідеться про свого роду практичний інтелект, «побутову кмітливість», яка дає змогу гнучко реагувати на будь-які зміни та застосовувати отримані знання з максимальним ефектом.
✴️ Від самого початку робити те, що приносить радість, що робить вас щасливим. Займаючись неулюбленою справою, ви відчуватимете стрес, почуття провини, що гаєте час.
✴️ Стежте за успіхами тих, хто вас надихає. Оточіть себе тими, хто думає, як і ви. Хочете стати архітектором/-кою — спілкуйтеся з архітекторами. Знайдіть тих, хто вам допоможе, потрібне оточення. Без чиєїсь участі впоратися можна, але, на жаль, практично неможливо.
✴️ Використовуйте можливості. Можливості — це далеко не завжди випадкова зустріч на вулиці, чи де-небудь: це може бути цілий ланцюжок невловимих подій, які в результаті приведуть вас до мети.
❗️А у вихованні майбутнього генія дуже важливий особистий приклад. На батьках лежить більша відповідальність, адже їхні приклади закладають у дитині певні якості.
Коли у вас є вільний час — приділіть його синові чи дочці: разом читайте, грайте, робіть уроки, займайтеся спортом, ходіть у кіно тощо.
Генії дуже цікаві, допитливі та сприйнятливі до всього нового. Не боятися ставити запитання, багато запитань — саме те, що люблять діти робити.
💡 Здебільшого у вас є все необхідне, щоб змінити свій світ. Генієм може стати лише той, хто хоче стати ним. Важливо робити те, що любите і любити те, що робите. Тільки з таким настроєм можна стати генієм.💡
Немає коментарів:
Дописати коментар