Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

понеділок, 19 вересня 2022 р.

КОРИСНІ ПОРАДИ



​​😡ЯК КЕРУВАТИ ГНІВОМ, ЩОБ НЕ ПСУВАТИ СТОСУНКИ З ОТОЧЕННЯМ 


🆘1. Коли відчуєте імпульс до зриву — спробуйте  не реагувати на нього. Намагайтеся відтягти час. 


Якщо є можливість усунутися фізично від об'єкта подразнення — зробіть це. Приблизно через 15 хвилин ви заспокоїтеся. 


📌Відмовляючись реагувати на подразник звичним неекологічним способом, ви даєте собі внутрішню свободу. 


Ваша початкова реакція — це лише звичка, рефлекс, що формувався із самого дитинства. За бажання ви можете це змінити, поступово відпрацьовуючи нові стратегії поведінки. Для цього вам знадобиться час, терпіння та увага.


🆘 2. Якомога точніше визначайте, що ви можете змінити, а що — ні. 


Вчіться відпускати ситуації, на які ви не можете вплинути. Відмовтеся від нав'язування іншим свого бачення світу. Ваш світ від цього не постраждає.


🆘 3. Не наживайте собі ворогів, ображаючи та принижуючи у розмові співрозмовника. 


Навіть якщо людина не має рації, намагайтеся засуджувати вчинок, а не особистість.


🆘 4. Якщо у вас є почуття гумору і ситуація дозволяє — жартуйте. Гумор розчиняє гнів.


🆘 5. Намагайтеся подивитися на ситуацію очима співрозмовника і зрозуміти його логіку. 


Байдужість до думки опонента говорить про те, що ви не зацікавлені у вирішенні конфлікту, оскільки хочете домінувати над ним.


🆘 6. Якщо все ж таки гнів захлеснув вас, то пустіть його енергію у продуктивну діяльність. Наприклад, займіться спортом чи фізичною роботою.


🆘 7. Під час появи гніву спитайте себе: чим насправді я незадоволений? Яка з моїх потреб не задоволена? Що я можу зробити для того, щоб задовольнити цю потребу та покращити своє становище? Якщо буде можливість, запишіть свої відповіді. Це допоможе вам контролювати свій гнів.


💭 «Щохвилини, коли ти гніваєшся, ти втрачаєш 60 секунд щастя».

                   Філософ Ральф Волдо Емерсон


💭 «Коли гніваєшся, не потрібно ні говорити, ні діяти».

                                             Філософ Піфагор



Одна з давніх базових емоцій людини – злість, поряд із радістю, сумом, страхом та здивуванням. Ми всі періодично відчуваємо роздратування, злість, гнів. Це захисно-оборонні реакції. Гнів, мабуть, одне з найпотужніших почуттів, прояв якого лякає, тому на нього накладено особливо сильне табу. Звичайно, здатність стримувати прояви агресії необхідна для соціальної адаптації.

Але перестати відчувати агресію на фізіологічному та біохімічному рівнях неможливо. І не потрібно. Емоції не можуть бути «поганими» та «хорошими». Ми не можемо перестати відчувати певне почуття – це все одно, що захотіти силою волі втратити слух чи зір…


❗️Безумовно, у стресових ситуаціях емоції нас начебто паралізують, і ми втрачаємо контроль над собою. Такий стан може стати на заваді, коли треба адекватно відреагувати на критику або ухвалити правильне рішення. 


❗️Є кілька простих способів, які допоможуть зняти агресивність, напругу та заспокоїтись.

🧩 Кілька разів зробіть глибокий вдих і глибокий видих, щоб кисень надійшов до мозку. Ці 10 секунд дають можливість зібратися і не наговорити різких, агресивних слів. Так ви можете потренувати навички самовладання.


🧩 Зробіть кілька вдихів та проаналізуйте, чим насправді викликані ваші емоції. Можливо, вас засмутило не саме зауваження співрозмовника/-иці, а те, що ви справді погано впоралися із завданням. Або вас турбують проблеми в особистому житті, тому ви гостро реагуєте на будь-яку критику. Розуміння причини гніву допоможе заспокоїтися, виявити власні потреби та вжити необхідних заходів.


🧩 Якщо ви на межі емоційного зриву, то краще вийти із приміщення та прогулятися на свіжому повітрі. Так ви зможете зібратися з думками і перемкнутися, що знизить напругу всередині. Тільки не йдіть мовчки, скажіть співрозмовнику/-иці, що вам потрібна перерва, а потім ви повернетеся до обговорення питань.


🧩 Якщо немає можливості прогулятися, то зняти фізичний прояв гніву і поступово заспокоїтися можна так: напружте м'язи різних частин тіла по черзі – ноги, руки, спина, прес, а потім розслабте їх.


🧩 Якщо довго не можете відійти від неприємної ситуації, вам потрібно зарядитися позитивними емоціями і відволіктися. Подивіться смішні відео в соцмережах, увімкніть улюблену музику.


🧩 Виплесніть на папір усе, що думаєте, пишіть усе поспіль, не замислюючись про фрази. Потім листок зімніть, порвіть на дрібні шматочки і викиньте. Це допоможе знизити напругу та зрозуміти свої думки.


🧩 Побігайте, пострибайте, виконайте фізичні вправи.


🧩 Малюйте гуашшю і пальцями, ручкою, олівцем... У такий спосіб ви виплескуєте енергію на папір, і вона нікому не зашкодить.


🧩 Зробіть паузу і з'їжте щось солодке.


🧩 Злість та роздратування також можуть бути викликані втомою, недосипанням, поганим харчуванням. У цьому випадку відновити внутрішній баланс допоможуть заняття, які приносять вам задоволення – масаж, гаряча ванна, смачна їжа, тривалий сон. Подбайте про свій фізичний стан, щоб заповнити ресурс.


❗️Важливо розуміти, що ці способи – тимчасове полегшення. Якщо їх постійно використовувати, вони перестають діяти.

Не злитися неможливо. Людина не спроможна постійно радіти, відчувати ніжність, кохання тощо. Якщо злість заблокована, вона однаково знайде вихід: найчастіше через хвороби. 

Також важливо знати, що негативних чи позитивних почуттів немає. Усі почуття нейтральні, буває лише недоречна форма висловлювання, якою людина повідомляє, що вона зараз злиться. Під кожною емоцією прихована наша незадоволена потреба. Якщо ви зрозумієте, яка саме потреба, і приділите їй увагу, то вже й злитися не захочеться.


❤️ Іноді почуття агресії і гніву нам потрібні, щоб захиститися і відстояти себе. Це важливі емоції, за які не варто судити себе. Але піддаватися їм та жити в постійному негативі не варто, краще розібратися з його причиною та продовжити насолоджуватися життям.


Юлія Ворман, практичний психолог.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар