Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

середа, 24 серпня 2022 р.

ПОРАДИ ПЕДАГОГАМ

   Педагог та війна: як бути? 




Бути дитиною педагога складно у будь-який час. Адже твоя найрідніша людина належить не тільки тобі, а і сотням (іноді тисячам) інших. Та в часи, коли на долю цілої країни випадають дуже важкі випробування, потреба у підтримці близьких зростає і має дуже велике значення.

Вчителі завжди несуть відповідальність за своїх учнів. Проте у надзвичайних ситуаціях виникає гостре (і логічне) бажання кинути все та бігти до рідних. Але якщо ви вчитель, що працює офлайн, то такі дії можуть бути вкрай небезпечними як для вас, так і для ваших учнів. На жаль, наразі одним із найголовніших завдань, мабуть, є чітке виконання інструкцій та виважена послідовність дій.


У нинішній ситуації відповідальність за власних дітей та учнів в рази збільшує навантаження, яке і без того було на педагогах.

Ми зібрали деякі рекомендації, що можуть вам допомогти залишатись при здоровому глузді і мати змогу підтримувати як себе, так і близьких.


1️⃣  Складіть розклад на тиждень/ місяць, де будуть вказані наступні речі: місце, де ви перебуваєте (бажано погодинно) з адресою та контакти декількох людей, що працюють разом з вами.

2️⃣  Складіть список контактів (адрес) «для зв’язку». Якщо так станеться, що зникне зв’язок, будуть обстріли і ви не зможете самотужки зв’язатись з рідними та близькими, мають бути люди, з якими ви та ваші рідні вийдуть на зв’язок і повідомлять про свій стан та місце перебування. Таких контактів має бути декілька (і бажано з різних міст) і кожен має мати власний екземпляр цього списку.

3️⃣  Складіть порядок (алгоритм) дій для вас та ваших близьких на випадок «Що робити, якщо…?» У шоковому стані людині складно логічно мислити, тож чітке слідування вже наявній інструкції допоможе зберегти час та життя.

4️⃣  Чітко дотримуйтесь інструкцій та рекомендацій від влади, адже вони спрямовані на збереження життя населення.

5️⃣  Пам’ятайте, що людське життя цінніше за будь-які речі. У разі загострення ситуації, знайдіть можливість евакуюватися.

6️⃣  Донесіть інформацію про необхідні та важливі речі до своїх учнів та колег аби вони також мали власні списки та чітко слідували алгоритму дій своєї родини.

7️⃣  Актуалізуйте власні знання з надання першої домедичної допомоги (або відвідайте подібні курси) та дізнайтеся як діяти, якщо людина перебуває в неадекватному, шоковому стані (перша психологічна допомога або її елементи).

8️⃣  Діліться з близькими своїм емоційним станом, підтримуйте один одного. Просіть допомоги, якщо ви цього потребуєте. Не соромтеся звертатися до фахівця.

9️⃣  Складіть перелік тем «табу» у спілкуванні з вами. Якщо вам важко чути і обговорювати якісь певні події та новини – попередьте оточуючих, щоб вони не піднімали ці теми у вашій присутності.







Немає коментарів:

Дописати коментар