Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

четвер, 25 серпня 2022 р.

ПСИХОЕДУКАЦІЯ

 💭 «Гумор – це категорія універсальна, він існує поза простором і часом. Жарти кожного народу відображають його спосіб мислення і в цьому сенсі українці – одна з найдотепніших націй. Українці сміються часто-густо із самих себе… І це є ознакою їхньої сили й душевного здоров’я. Адже кожен психіатр знає, що людина, схильна до самоіронії, – здорова людина».

                              Лесь Подерев’янський


 Поговоримо про почуття ГУМОРУ


 та практичні поради, які допоможуть нам застосовувати наше вміння з усмішкою та гумором реагувати на певні події, наближаючись до справжнього щастя


😁 Почуття гумору – це потужна зброя українців, що допомагає навіть у найважчі моменти усміхатися та відчувати в собі стійкість.

📕 Наука підтверджує, що щиросердний сміх дуже корисний для фізичного та ментального здоров’я людини. Такі люди менше схильні до серцевих нападів на відміну від серйозних людей, які перебувають у зоні ризику. Гумор послаблює тривогу та стрес перед чимось новим, невідомим.

🧠 Коли людина посміхається, наш мозок сприймає це як сигнал, що навкруги все добре, програмуючи на позитив. Існує навіть така наука, як гелотологія, яка досліджує вплив сміху на людський організм. Відповідно до останніх досліджень, під час сміху покращується діяльність легень, що збільшує постачання кисню в кров. Крім цього, в організмі людини виробляється гормон радості й задоволення – ендорфін. Це і наближає усіх нас до радості та щастя.

😉 Сміх є найкоротшим шляхом до серця людини, зменшує кордони спілкування. Згадайте людей, з якими вам приємно комунікувати. Відтворіть у своїй пам’яті їхній вираз обличчя. Дуже часто усміхнена людина краще долає соціальні бар’єри, вона поводиться невимушено й легко. Багато людей вважають, що похмурий та серйозний вигляд додає їм авторитету та солідності. Але повага виникає в іншій площині, коли людина щира та відкрита перед іншою. І саме почуття гумору, здатність розсмішити когось чи подарувати іншим посмішку додає людині авторитету.

Почуття гумору є навичкою, яку можна розвивати. А розпочати потрібно із себе. Навчіться сміятися із себе, адже самокритичний гумор дає вам змогу подивитися на події під іншим кутом зору.
У житті трапляються події, коли зовсім не до сміху. Але позитивне налаштування та погляд на події під кутом «широкої перспективи» допомагає сміятися із наших спільних вразливих місць і спільних вад.

❗️Пам’ятайте, любителі посміятися видаються молодшими, оскільки для усмішки задіюється близько 15 лицьових м’язів, відбувається приплив крові та зміцнюється імунітет. Рекомендуємо вам кожного ранку протягом кількох секунд усміхатися собі в дзеркало. Навіть вдавана усмішка сприймається організмом за справжню.

💭 Якщо сміх несе в собі потужний позитивний психотерапевтичний заряд, то людей, які дарують цей сміх, можна вважати лікарями людських душевних недугів, – вважає комедійний актор Богдан Бенюк. Як вам такий статус?



Немає коментарів:

Дописати коментар