🧏 На що спрямована техніка⤵️
💚 управління тривогою та іншими неприємними вам емоціями;
💚 стабілізація емоційного стану;
💚 рефлексія, розвиток самосвідомості
👣 У ході цієї вправи ви спостерігатимете за роботою своєї свідомості, уявляючи, що вона — біла кімната, через яку проходять думки. Виконувати її можна в будь-якому спокійному місці, сидячи чи лежачи. Заплющте очі і зробіть кілька глибоких вдихів. Дихайте повільно і рівно протягом усієї вправи.
👣 Уявіть, що ви знаходитесь у середньому розмірі білій кімнаті з двома дверима. (Замість образу кімнати з 2 дверима, можна взяти ближчий вам образ: наприклад, фунікулер, на який пересідають думки або багажна стрічка в аеропорту і т.д.) Думки входять в одні двері і йдуть через інші. Як тільки думка з'являється, концентруйтеся на ній і намагайтеся віднести до категорії оціночних або безоцінних ⤵️
➡️ Приклад оціночної думки: «На завтрашньому виступі я виглядатиму безглуздо, з мене сміятимуться»
➡️ Приклад безоцінної: «Я відчуваю страх перед завтрашнім виступом, як же мені тривожно..»)
👣 Розглядайте кожну думку уважно, з цікавістю та співчуттям доти, доки вона не піде. Не намагайтеся аналізувати її, лише наголошуйте, оцінна вона чи ні. Не заперечуйте її, не намагайтеся повірити або не повірити в неї. Просто усвідомлюйте, що це думка, коротка мить вашої мозкової активності, випадковий гість вашої білої кімнати.
👣 Стережіться думок, які ви віднесли до категорії оціночних. Вони намагатимуться заволодіти вами, змусити вас прийняти оцінку. ➡️ Сенс цієї вправи полягає в тому, щоб відзначати, наскільки «прилипливі» оціночні думки — як вони застряють у вашій свідомості і як складно їх позбутися. Ви визначите, що думка болісна і оцінна по тому, як довго вона залишається в білій кімнаті, або по тому, чи починаєте ви відчувати будь-які емоції у зв'язку з нею.
👣 Намагайтеся постійно підтримувати рівне дихання, зберігати ясний образ кімнати та дверей, стежити за думками та класифікувати їх. Пам'ятайте, що думка це просто думка. Ви набагато більше за неї. Ви той, хто створює білу кімнату, через яку думкам дозволено проходити. У вас їхній мільйон, вони йдуть, а ви, як і раніше, залишаєтеся. Думка не вимагає від вас жодних дій. Думка не зобов'язує вас вірити у неї. Думка – це не ви.
👣 Просто спостерігайте, як вони проходять крізь білу кімнату. Дозволяйте їм проживати їхнє недовге життя і кажіть собі, що вони мають право на існування, навіть оціночні.
👣 Просто визнайте ваші думки, давайте їм піти, коли настає час, і готуйтеся зустрічати нові — одну за одною.
🔄 Продовжуйте виконувати цю вправу доти, доки не відчуєте, що ви по-справжньому дистанціювалися від своїх думок. Робіть її, допоки навіть оціночні думки не почнуть проходити через кімнату, не затримуючись.
Немає коментарів:
Дописати коментар