Як захистити дитину від кіберцькування?
📌Здійснюйте батьківський контроль. Робіть це обережно з огляду на вікові особливості дітей (для молодших – обмежте доступ до сумнівних сайтів, для старших – час від часу переглядайте історію браузеру).
📌Застерігайте від передачі інформації у мережі. Поясніть, що є речі, про які не говорять зі сторонніми: прізвище, номер телефону, адреса, місце та час роботи батьків, відвідування школи та гуртків – мають бути збережені у секреті.
📌Навчіть критично ставитися до інформації в Інтернеті. Не все, що написано в мережі – правда. Якщо у дитини є сумніви в достовірності – хай запитує у старших.
📌Розкажіть про правила поведінки в мережі. В Інтернеті вони такі самі, як і в реальності, зокрема, повага до співрозмовників.
📌Станьте прикладом. Оволодійте навичками безпечного користування Інтернетом, використовуйте його за призначенням і ваші діти робитимуть так само.
📌Боротьбу з кібербулінгом ускладнює безкарність в інтернет-просторі, коли кожен може видати себе за будь-кого, не відповідаючи за наслідки. Найкраще, що можуть зробити батьки – виховати в дитини упевненість в собі, розказувати їй про небезпеку, будувати довірливі відносини. Тоді, у разі виникнення такої негативної ситуації, дитина одразу ж звернеться за допомогою до дорослих або ж не реагуватиме на негатив.
‼️Дуже важливо, щоб батьки, вихователі, вчителі об’єднались проти кібербулінгу, який знищує особистість, змінює світогляд. Кожен на своєму рівні повинен приділяти увагу збереженню моралі і духовності особистості.
Немає коментарів:
Дописати коментар