Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

неділя, 18 вересня 2022 р.

ПОРАДИ НА ЩОДЕНЬ

 



💭«Що безглуздішою і грубішою здається вам якась деталь, то на більшу увагу вона заслуговує. Ті обставини, які на перший погляд лише ускладнюють справу, найчастіше ведуть до розгадки».

                                               А. Конан Дойл



Сьогодні відбувається так багато подій, життя перенасичене щохвилинним надходженням нової інформації, її навколо так багато, що ми не можемо концентруватися на чомусь більш ніж кілька хвилин.

 Цифрова ера діє не найкращим чином на нашу увагу, а саме на концентрацію уваги та зосередженість. 


Проблеми з концентрацією уваги виникають у більшості людей. Розсіяність впливає, як на продуктивність у роботі, так й на якість життя в цілому.

🧠 Наш мозок, на жаль, не здатний до багатозадачності, наш мозок перемикається від одного завдання (роботи, навчання) до інших (кумедних відео, новин друзів, термінових документів тощо). У результаті ми запам'ятовуємо інформацію уривчасто. Щоб повернутися назад до стану повної концентрації, нам потрібно в середньому 23 хвилини! Отже, багатозадачність шкодить когнітивному контролю — вмінню зосередитися на конкретній меті й утримувати її в розумі, чинячи опір чинникам, які відволікають.

❓Що ще знижує концентрацію уваги?
Стрес, будь-яка стресова ситуація підвищує нашу пильність. Ми починаємо «сканувати» середовище щодо небезпеки (постійно читаємо новини). Однак досягти повної концентрації можна лише за умови, коли людина почувається в безпеці.
🍞Дивно, але на роботу мозку впливає певна їжа. Наприклад: білий хліб, цукерки, кондитерські вироби провокують викид глюкози в крові. Людина відчуває приплив енергії. Однак потім рівень цукру доволі швидко падає, людина відчуває втому і не може ясно мислити. А ось відмова від синтетично переробленої їжі підвищує рівень концентрації уваги на 50–70 %!

А як покращити концентрацію уваги?
📍 В ідеалі, усуньте відволікальні чинники. (Закрийте програмні застосунки, соціальні мережі, відключіть повідомлення, а краще вимкніть телефон);
📍зменшіть багатозадачність;
📍 висипайтеся;
📍 вибирайте, на чому зосередитися (коли наш мозок постійно чимось зайнятий, важко зосередитися. Відпускаємо зайву інформацію, щоб зосередитися на деталях того, що відбувається зараз);
📍 робіть невеликі перерви (це дає змогу звернути увагу на інший тип завдань);
📍 класична музика та звуки природи – чинять терапевтичну дію на мозок і дуже допомагають під час концентрації уваги;
📍 десятихвилинна прогулянка на свіжому повітрі, особливо в зеленій зоні, допоможе провітритися та сприяє кращій концентрації;
📍 тренуйте свій мозок. Ігри, головоломки, шахи, судоку, навіть кросворди допомагають розвивати робочу та короткочасну пам'ять, навички опрацювання та розв’язання проблем.
📍фізичні вправи підвищують рівні дофаміну, норадреналіну та серотоніну в мозку. Рух допомагає розслабити м'язи та зняти напругу в тілі. Оскільки тіло і розум тісно пов'язані, під час розслаблення м'язів і мозок працює краще;
📕 читайте справжні книги. Концентрація на більш об'ємній книзі чи статті кидає виклик розуміння прочитаного та змушує зосередитись. Згодом ви виявите, що можете краще зосередитися на інших завданнях.
🧘‍♀️ медитуйте та використовуйте практики усвідомленості. Вони покращують самопочуття, а також підвищують концентрацію та працездатність. У процесі медитації мозок розслабляється; ми зосереджуємось на своєму диханні, щоб не відволікатися на думки. Це допомагає зробити увагу стійкішим і під час вирішення робочих завдань, навіть у некомфортних умовах.

⭐️ Коли ми сконцентровані та уважні: робота дається легко, ми швидко і творчо справляємося зі справами, завдання виконуємо якісніше і з меншою кількістю помилок, а як підвищується стресостійкість! Ми ефективно спілкуємося з людьми, запам'ятовуємо важливе та відсіваємо зайве.
Уважність — нагальна необхідність навіть у повсякденному житті. Поліпшивши концентрацію уваги, ви покращите власне життя.

❤️ Дбайте про себе!

Немає коментарів:

Дописати коментар