💭«Думайте красиво. Думки, які ми обираємо, подібні до фарб, якими ми пишемо на полотні життя».
🪟Щоранку ми дивимося у вікно. Нині за вікном осінь. Спочатку вона схожа на літо: багато зелені, удень світить сонце.
🍂 Поступово листя стає золотим, помаранчевим, багряним, а на сонці виблискуватимуть краплі дощу. Незабаром, ми бачитимемо за вікнами переважно сірий колір. А що з настроєм? Не завжди так, як хотілося б… Так-от, пропонуємо нам усім зануритися у світ яскравих кольорів!
ℹ️ Упевнені, що вам добре відомий термін
«кольоротерапія»
— метод, який допомагає розслабитися, позбутися проявів тривожності, зняти стрес тощо.
Усі знають, що кольори безпосередньо впливають на формування характеру малюка, його самооцінку і психологічне здоров’я.
Ми часто обираємо речі, віддаючи перевагу певним кольорам, а інші просто ігноруємо. Водночас уподобання можуть багато розповісти про ваш характер і настрій або характер і настрій вашої дитини:
🟡 Жовтий — колір сонця і гармонії, який запобігає розвитку депресії. Цей колір у дитинстві обирають майбутні лідери, які мають чудові розумові здібності й багату уяву. Зазвичай такі діти слухняні, але занадто мрійливі. Інколи їм важко повернутися зі світу власних фантазій до дійсності.
🟠 Помаранчевий — підвищує настрій, стимулює робочу активність, допомагає відновити сили. Його обирають веселі, оптимістичні, товариські діти, які мають багато друзів. Їм легко налагоджувати контакти з людьми, яких часто вражає дитяча безпосередність малюка. В окремих випадках вибір дитиною помаранчевого кольору може свідчити про розвиток нервозності і вразливість.
🔴 Червоний — колір активності і підвищеної збудливості, який безпосередньо впливає на клітини кори головного мозку. Діти, які обирають цей колір, дуже емоційні і мають незалежний характер. Вони цілеспрямовані й енергійні, швидко вчаться. Однак темні відтінки червоного можуть свідчити про появу агресії. Якщо дитина різко полюбила бордовий або коричневий відтінки, скоріше за все їй необхідний спокій і відпочинок.
🟢 Зелений — колір природної гармонії, який заспокоює, але не пригнічує процеси в організмі. Світлі відтінки зеленого обирають оптимістичні діти, сповнені життєвої енергії. Якщо малюк віддає перевагу темним відтінкам, це може свідчити про замкнутість. Часто такі діти не почуваються достатньо захищеними і бояться змін.
🔵 Синій — вважається заспокійливим кольором, який знижує активність. Його обирають спокійні, розважливі діти, які часто мають дорослий світогляд. Як правило, малюки, які люблять усе блакитне, рідко вередують і захоплюються малорухливими іграми. Дитина, яка тягнеться до темно-синього кольору, часто буває задумлива або сумна.
🟣 Фіолетовий — допомагає зняти напругу, але його постійний вплив викликає відчуття втоми. Цей колір часто обирають творчі діти, які мають найрізноманітніші захоплення. Для таких дітей характерна різка зміна настрою. Часто вони бувають пустотливі.
⚪️ Білий — фактично означає відсутність кольору і виражає психологічне бажання захиститися або приховати емоції. Діти, які обирають білий, наділені емоційним інтелектом. Вони дуже сором’язливі, духовно розвинені, але більш замкнуті, ніж їхні однолітки.
⚫️ Чорний — вважається депресивним кольором, який не варто використовувати в оформленні приміщень. Якщо малюк віддає перевагу йому, це ще не означає, що він відчуває дискомфорт або пригнічення. Насправді чорний колір є найбільш контрастним і вважається емоційно сильним. Діти обирають його, щоб звільнитися від деяких негативних емоцій.
🙏 Прислухайтесь до себе. Чого вам бракує сьогодні? Перегляньте інформацію про кольори та оберіть потрібний саме в цей час для вас колір: приготуйте їжу в цьому кольорі, візьміть чашку, подушку, серветку, хустку тощо. Зрештою, заплющте очі й уявіть собі якомога більше предметів цього кольору. Ну як? Вийшло?
🖌Візьміть на озброєння цей прийом: нехай життя засяє новими барвами!
Немає коментарів:
Дописати коментар