Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

понеділок, 31 жовтня 2022 р.

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

 Як залишатися в ресурсі? 

Де шукати ресурс, коли потрібно швидко відновитися ?





Зрозуміло, що події сьогодення так чи інакше впливають на наш психоемоційний стан. Війна — час серйозних трансформацій, що стосуються не тільки суспільства загалом, але й кожного з нас окремо.  І етапи цих трансформацій тісно пов’язані з наявністю у нас ресурсів та вмінням ці ресурси розподіляти. Коли ресурсів не вистачає, ми можемо реагувати по-різному: істерично їх накопичувати, метушитися і панікувати, максимально заощаджувати чи навіть відкладати своє життя на потім. Під час виснаження та знесилення організму постає потреба у відновленні  ресурсів та швидкій самодопомозі.


Варто пам'ятати, що в нас є кілька основних ресурсів, які суттєво впливають на наше життя. Найважливіші з них — це життя і фізичне здоров’я. Турбота про власну фізичну безпеку — першочергове завдання людини, бо життя — невідновлюваний ресурс. 


Щоб почуватися в ресурсі нам необхідно підтримувати своє як фізичне, так і психологічне здоров’я. А психологічне здоров’я - це не тільки відсутність тривоги, чи інших негативних станів, це ще й особистий комфорт, працездатність, прагнення до самореалізації, здатність триматися в складних ситуаціях,  можливість та бажання  підтримувати близьких. На це потрібні сили, ми ж розуміємо.


Важливо навчитися просити про допомогу, щоб мати можливість використовувати доступні ресурси, які пропонують інші люди. Просити про допомогу — не соромно. Допомагати іншим — приємно і шляхетно.


Давайте з вами спробуємо розібратися, де можна віднайти те джерело, що напуватиме нас енергією, які техніки та прийоми ми можемо застосовувати для самозцілення. Недарма говорять, що енергія приходить разом з ідеєю. Тож поділюся кількома ідеями і з вами, звідки можна черпати ресурси та натхнення.

Усі ми володіємо таким безцінним, але таким швидкоплинним ресурсом, як ЧАС. Варто пам’ятати, що берегти час означає не існувати в очікуванні, а наповнювати його життям, барвами, подіями, помічати усе, що відбувається навколо, знаходити те, чому можна радіти, будувати плани, шукати можливість працювати, приносити користь і спілкуватися з людьми, бо спілкування в колі однодумців - надзвичайно важливе для людини, як у сенсі самореалізації, так і у потребі відчути “плече” та “руку”, залишатися в потоці, обмінюватися думками та досвідом, саме все це  означає -  вкладати в одиницю часу максимум сенсу.


Допомога іншим, гумор, пісні, творчість також відновлюють наш психологічний ресурс. Варто користуватися буквально всім, що дає нам сили й натхнення, а також відчуття власної цінності й важливості. 


Багатьох дійсно надихає творчість або творіння чого-небудь своїми руками. А взагалі-то будь-яка нова діяльність - найкраще джерело ресурсу, зробити те, чого ніколи не робив, спробувати себе в чомусь невідомому, це ще й плюс до вашого  саморозвитку. 


Джерел енергії та ресурсів насправді безліч, наша задача знайти те, що наповнюватиме саме вас. Бо натхненна людина не скаржиться на труднощі життя, а живе, вперто і наполегливо рухається до своєї мети. Натхненна людина не засуджує і не шукає винних, а бере відповідальність за своє життя і робить усе, щоб здійснити свої мрії.


Яким би важкими і складним не здавалося життя, завжди потрібно знаходити те, що додасть вам сил, радості, енергії, принесе вам щастя.


Натхнення можна шукати будь-де: в природі, музиці, улюбленій роботі, своєму хобі, навчанні, тощо.


Але перед тим, як ми відправимось на його пошуки, раджу скористатися  чарівними правилами життя:

-Полюбіть себе. Кожна людина індивідуальна і неповторна, і ви - не виняток. 

-У всіх є проблеми. Озирніться навколо і ваші проблеми можуть здатися дуже малозначущими в загальних масштабах. 

-Відсіч всіх неприємностей. Яка б не була  у вас складна життєва ситуація, розцінюйте її як можливість отримати досвід.

-Улюблене заняття. Пам’ятайте, що шлях до самореалізації приходить в процесі життя, і лише тоді, коли ви будете займатися улюбленою справою.

-Розвиток і хобі. Якщо у вас ще немає хобі – знайдіть собі заняття по душі. Є прекрасний вислів: Якщо ви чуєте свій голос, який говорить вам: «Ти не вмієш малювати», що б  не стало - малюйте, і тоді він замовкне.


Серед творчих прийомів та методів самозцілення, зняття напруги, відновлення ресурсу можу рекомендувати вам кілька своїх улюблених. У відео можете переглянути детальніше, а зараз перелічу їх вам, нехай стануть вам в нагоді:

---створення колажів, колаж себе (що вас наповнює, маєте змогу наповнити себе усім необхідним під час виконання вправи), колаж свого життя (я особливо люблю виконувати його за такими сферами - робота, сім’я, дім, хобі), 

---трансформація малюнку (виплеск емоцій на папері, які трансформуємо в позитивну замальовку),

---розмальовки-антистрес (особливо яскравими життєрадісними кольорами, щоб додати собі настрою, адже кольоротерапію ніхто не відміняв)

---мандалотерапія (не тільки дозволяє вивільнити емоції, а й має цілющі властивості, сприяє створенню безпечного ресурсного простору для людини)

---малювання у вільному стилі - руками, плямами, мазками, штрихами, бризками фарбів, тощо, навіть якщо ви до цього моменту ніколи й не уявляли себе художником. 

---а можливо робота з різними матеріалами принесе вам натхнення та задоволення - придивіться до різнокольорових ниток: гачкування, плетіння, вишивання, це все теж сприяє самовідновленню! Якщо ви ще не знайомі з цими видами творчості - спробуйте. 

---а ще музика -  мабуть годі й  говорити про її цілющі властивості! 


Немає коментарів:

Дописати коментар