Ресурсність – це збалансований, гармонійний стан, коли ми задоволені життям та усім, що з нами відбувається. Йдеться про фізичне, психологічне, емоційне та соціальне благополуччя людини. У такому стані краще мріяти, творити та будувати плани на майбутнє. Але часто ми втрачаємо відчуття благополуччя і потребуємо відновлення свого стану. Пропонуємо вам кілька вправ, які допоможуть вам повернутися в зону стійкості, ресурсності.
Вправа «Снігова баба» ☃️
🎯 Мета: навчитися керувати своїми емоціями, відновлювати свій емоційний стан, знімати нервово-психічне напруження, ослаблювати хвилювання та тривожність.
👶 Вік: для дітей та дорослих.
🧩 Суть вправи:
Учасники / учасниці уявляють, що кожен / кожна з них – снігова баба: величезна, красива, виліплена з хрусткого, пухкого снігу. У неї голова, тулуб, дві руки, що стирчать у сторони, а ще вона стоїть на міцних ніжках.
Учасники / учасниці стають, розводять руки в сторони, надувають щоки і протягом 10 секунд утримують таку позу.
А тепер уявіть чудовий ранок, коли сходить сонце. Ось воно визирнуло з-за обрію, його теплі промені почали розходитися в усі боки, торкаючись снігової баби. Воно починає припікати – і баба починає танути. Діти зображають, як тане снігова баба. Спочатку тане голова, потім одна рука, друга. Потім потроху починає танути й тулуб. Снігова баба перетворюється на калюжку, що розтікається по землі. Учасники / учасниці поступово розслабляються, присідають навпочіпки та лягають на підлогу.
📍А тепер запитайте, які відчуття виникали у них під час виконання вправи? Прислухайтеся до них. Які вони: негативні, позитивні чи нейтральні?
Гра «Струшуємо зайве» 💦
🎯 Мета: позбавлення тривожності, хвилювання, розчарування та невдач.
👶 Вік: для дітей та дорослих.
🧩 Суть вправи:
Ведучий / ведуча розповідає, що однією з найскладніших перешкод у досягненні успіху, реалізації цілей та мрій є згадки про минулі невдачі. Вони можуть накопичуватися і звужувати вашу зону стійкості. Або викликати у вас розчарування, тривогу чи хвилювання. Але за допомогою цієї гри можна «скинути» невдачі, звільнивши місце для щастя й радості.
⚙️ Інструкція
Станьте рівно. Подумайте про свої невдачі чи те, що викликало у вас розчарування. Спробуйте сконцентруватися на цих думках.
А тепер починаємо трусити долонями, ліктями, плечима, потім ногами від пальців до стегон. Трясемо головою. Тепер «струшуємо» усе зайве з обличчя. І уявляємо, як усі наші подібні думки розвіюються в усіх напрямках, звільняючи місце для позитивних думок.
📍А тепер прислухайтеся до своїх відчуттів у тілі. Які вони: негативні, позитивні чи нейтральні?
Немає коментарів:
Дописати коментар