Поради щодо зняття рівня психологічної напруги:
🌷Паперові сніжки. Дайте дітям аркуші паперу, нехай зімнуть їх у кульки, “сніжки”, і вперед до гри.
🌷 Дути мильні бульбашки- чудова дихальна вправа для дітей.
🌷Бій подушками.
🌷Руханки – для маленьких діток, тупаємо ніжками, це звук дощу. Потім сильніше, швидше, дощик посилюється. Повільніше, тихіше- дощик закінчується.
🌷Дайте дітям помалювати фарбами, поліпити з пластиліну, пограти кінетичним піском- це дозволить їм виразити емоції.
🌷Поспівайте з дітками, або пограйте на музичних інструментах. Каструля може стати барабаном.
🌷Пограйте у тварин – нехай дитина уявить себе сильною твариною, яку обере, або в супергероїв. Важливо для відчуття сили.
🌷Основне заняття- обійми батьків.
Панічні атаки зараз можуть траплятися з будь-ким. Але в такому стані ми не здатні приймати зважені рішенні і стаємо вразливі. Психотерапевти пропонують вправи, які можна зробити будь-де і які повертають здатність ухвалювати зважені рішення:
✏️зробити глибокий вдих і повільний видих: 4 – 6 циклів;
✏️відчути підтримку: одну руку покласти під пахву іншої, другу – на передпліччя. Зробити кілька глибоких вдихів і видихів;
✏️змінити положення тіла – підвестися, розправити плечі, потягнутися або зробити будь-яку фізичну вправу;
✏️випити теплий напій;
✏️відчути контраст – з’їсти шматок лимона чи вмитися холодною водою;
✏️знайти поглядом 7 предметів за кольорами веселки;
✏️відчути опору – обпертися на спинку стільця чи загорнутися в плед.
Також заслуговують на увагу:
– навчальні матеріали, які ми видали ще у 2014 році – «Діти і війна: навчання технік зцілення» – там є описи технік і багато цінних ресурсів про те, як допомогти дітям пережити психотравмуючі події війни. (“Посібник”: https://i-cbt.org.ua/…/2022/02/Dity-i-viyna_posibnyk.pdf і “Робочий зошит”: https://i-cbt.org.ua/…/02/Dity-i-viyna_robochyy-zoshyt.pdf)
– Переклад міжнародного посібника з першої психологічної допомогти – там є багато корисним технік і вправ, як надавати психологічну підтримку в кризових ситуаціях: https://i-cbt.org.ua/…/persha_pcychologichna_dopomoga…
– Як підтримати дітей в цей непростий час війни: https://k-s.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/ЯК-ПІДТРИМАТИ-ДІТЕЙ-У-ЦЕЙ-НЕПРОСТИЙ-ЧАС-ВІЙНИ.pdf
– у книзі «Ми пережили: техніки відновлення для сімей, військових, цивільних і дітей» https://osvitoria.media/opinions/ptsr-u-ditej-pid-chas-vijny-igry-tehniky-i-vpravy-proty-naprugy/ психологи підготували найдієвіші поради — ігри, техніки та вправи. Скористайтесь ними і будьте в безпеці.
Немає коментарів:
Дописати коментар