Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

середа, 21 грудня 2022 р.

КОРИСНІ ПОРАДИ

 Поради щодо зняття рівня психологічної напруги:



🌷Паперові сніжки. Дайте дітям аркуші паперу, нехай зімнуть їх у кульки, “сніжки”, і вперед до гри.

🌷 Дути мильні бульбашки- чудова дихальна вправа для дітей.

🌷Бій подушками.

🌷Руханки – для маленьких діток, тупаємо ніжками, це звук дощу. Потім сильніше, швидше, дощик посилюється. Повільніше, тихіше- дощик закінчується.

🌷Дайте дітям помалювати фарбами, поліпити з пластиліну, пограти кінетичним піском- це дозволить їм виразити емоції.

🌷Поспівайте з дітками, або пограйте на музичних інструментах. Каструля може стати барабаном.

🌷Пограйте у тварин – нехай дитина уявить себе сильною твариною, яку обере, або в супергероїв. Важливо для відчуття сили.

🌷Основне заняття- обійми батьків.

Панічні атаки зараз можуть траплятися з будь-ким. Але в такому стані ми не здатні приймати зважені рішенні і стаємо вразливі. Психотерапевти пропонують вправи, які можна зробити будь-де і які повертають здатність ухвалювати зважені рішення:

✏️зробити глибокий вдих і повільний видих: 4 – 6 циклів;

✏️відчути підтримку: одну руку покласти під пахву іншої, другу – на передпліччя. Зробити кілька глибоких вдихів і видихів;

✏️змінити положення тіла – підвестися, розправити плечі, потягнутися або зробити будь-яку фізичну вправу;

✏️випити теплий напій;

✏️відчути контраст – з’їсти шматок лимона чи вмитися холодною водою;

✏️знайти поглядом 7 предметів за кольорами веселки;

✏️відчути опору – обпертися на спинку стільця чи загорнутися в плед.

Також заслуговують на увагу:

– навчальні матеріали, які ми видали ще у 2014 році – «Діти і війна: навчання технік зцілення» – там є описи технік і багато цінних ресурсів про те, як допомогти дітям пережити психотравмуючі події війни. (“Посібник”: https://i-cbt.org.ua/…/2022/02/Dity-i-viyna_posibnyk.pdf і “Робочий зошит”: https://i-cbt.org.ua/…/02/Dity-i-viyna_robochyy-zoshyt.pdf)

– Переклад міжнародного посібника з першої психологічної допомогти – там є багато корисним технік і вправ, як надавати психологічну підтримку в кризових ситуаціях: https://i-cbt.org.ua/…/persha_pcychologichna_dopomoga…

– Як підтримати дітей в цей непростий час війни: https://k-s.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/ЯК-ПІДТРИМАТИ-ДІТЕЙ-У-ЦЕЙ-НЕПРОСТИЙ-ЧАС-ВІЙНИ.pdf

– у книзі «Ми пережили: техніки відновлення для сімей, військових, цивільних і дітей» https://osvitoria.media/opinions/ptsr-u-ditej-pid-chas-vijny-igry-tehniky-i-vpravy-proty-naprugy/ психологи підготували найдієвіші поради — ігри, техніки та вправи. Скористайтесь ними і будьте в безпеці.


Немає коментарів:

Дописати коментар