Самооцінка чи самоставлення?
Як ви думаєте, що має вагомішу роль у житті?
Самооцінка – це оцінка себе відповідно до певних критеріїв, тобто «я хороший/-а тому, що…».
А самоцінність – це добре ставлення до себе без обмежень і критеріїв, а отже, «я хороший/-а просто тому, що я». Дуже важливо розвивати в собі та дітях саме самоцінність, але це можна робити паралельно з розвитком самооцінки!
5 найкращих методів розвитку позитивної самооцінки:
📍Відповідайте внутрішньому критику. Уважно перегляньте те, що ви говорите про себе. Домовтесь зі своїм внутрішнім критиком бути до вас добрішим.
📍Відстежуйте негативні самосаботажні думки. Спробуйте визначити, які думки вас дестабілізують. Занотуйте самокритичні думки й знайдіть у них когнітивне викривлення. Розвивайте реалістичну систему оцінювання себе та інших.
📍Раціоналізуйте дії та явища навколо вас. Учіться розкладати все по поличках. Причина. Подія. Наслідок. Рефлексія. Чотири кроки, які допоможуть раціонально переосмислити будь-яку дію або явище.
📍Використовуйте афірмації («я хороший / я хороша», «я молодець / я молодчина», «у мене все добре вдалося» тощо). Доберіть п’ятірку висловів, які будуть вас мотивувати й формувати впевненість. Повторюйте їх на постійній основі
📍Не порівнюйте себе з іншими. Ви унікальні самі по собі! Залиште іншим право бути собою. Не будуйте з ними невидимі мости, які змушують вас порівнювати свої успіхи з їхніми. Вам це не потрібно. Радійте собі й проявляйтесь у світі у своїй особистій неповторній манері.
Немає коментарів:
Дописати коментар