Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

пʼятниця, 17 березня 2023 р.

ПОРАДИ БАТЬКАМ

 БАТЬКАМ ПРО ОБДАРОВАНІСТЬ




 «Талант — це розвинена природна схильність»

                               Оноре де Бальзак



Кожна людина приходить у цей світ, щоб бути щасливою. І вже від самого початку вона має все потрібне для цього. Природа нагородила кожного і кожну з нас певними здібностями, нахилами, особливостями. Кожна людина в чомусь талановита чи навіть геніальна.

❗️І ми можемо помітити, вчасно виявити, визначити і хоч якоюсь мірою допомогти розвинути здібності наших дітей. Як?
Спочатку треба дати можливість дитині досліджувати, намацати свої інтереси та схильності, діяти, пробувати, робити:
📌 уважно спостерігайте за іграми та заняттями дитини;
📌 дивіться, що добре виходить, що подобається;
📌 давайте пробувати нове.
Украй важливо правильно слухати і чути свою дитину, тому що вона обов'язково розповідатиме про ті речі, які їй подобається робити.
Головне – у дитини мають виявитися саме її здібності та таланти. Не ваші. І не ті, які ви хотіли б знайти.

👶 Важливо побачити те, що викликає в дитини активний пізнавальний інтерес та позитивну емоційну реакцію. Коли дитина легко досягає успіху, роблячи це швидше й краще порівняно з однолітками. Це і є орієнтири, де в дитини найбільше перспектив для розвитку.
Створіть для дитини підтримувальне оточення – удома, у дитячому садку та школі, у секціях та гуртках. Варто спробувати всього потроху. Але не перестарайтеся! У дитини має бути час для того, щоб бути дитиною. Ставтеся до цих проб простіше. Не засмучуйтесь, якщо вам здається, що дитина не може ні на чому зупинитися, пробує щось нове і кидає. Це нормально – дитина знайомиться зі світом, приміряє до себе різні сфери. Дайте їй можливість вибору і налаштовуйте дитину відповідно: так, зараз ти любиш танцювати, грати в комп'ютерні ігри, ходиш на карате, малюєш чи співаєш. Але вже за рік залишиться щось одне, те, що більше сподобається. Решта – досвід у скарбничку під назвою «а я в дитинстві…».

🎹 Здібності потрібно розвивати, але обережно, обачно. Примус не допоможе, а навпаки – може закопати талант під вагою негативних емоцій.
Якщо залишитися байдужими до розвитку тих задатків, якими природа обдарувала маленьку людину, вважаючи, що талант «скрізь проб'є собі дорогу», вони можуть і не розвинутися власними силами і зрештою залишаться нерозкритими.
Якщо ви вже зрозуміли творчі нахили дитини, організуйте, за можливості, для неї якісне навчання. Талант важливо не лише знайти, а й розвинути. Професійний тренер/-ка чи вчитель/-ка зможуть показати, як зробити перші кроки і чого можна досягти завдяки завзятій практиці.
Привчайте дитину до думки, що для досягнення результату треба докладати зусиль, треба тренуватися, працювати над собою. Адже не секрет, що менш обдаровані діти, виявляючи працьовитість, можуть досягати більших успіхів, ніж талановиті діти, які не зуміли подолати власну лінь.

❤️ І не останню роль відіграє атмосфера та ставлення оточення, в якому росте дитина. Якщо вона сприятлива, творча, умиротворена, це також надихатиме і підтримуватиме дитяче прагнення розвитку.
А ще вам знадобиться дуже багато терпіння та здатність дозволяти дитині робити помилки. Адже більш-менш достовірно визначити схильності та здібності дитини можна лише після 12 років. І навіть у найталановитіших людей не все виходить відразу і швидко. Просто повірте у свою дитину, менше критикуйте і сприймайте все з гумором: у розкритті таланту все одно перша роль віддається дитині, а ми лише можемо допомогти, трохи підштовхнути і направити. Вірте у своїх дітей і любіть, тоді вони напевно досягнуть неймовірних успіхів у своєму житті.

Немає коментарів:

Дописати коментар