Рефреймінг (англ. frame-рамка)
— термін, який широко використовує НЛП для опису процедур переосмислення і перебудови механізмів сприйняття, мислення, поведінки, що використовуються ним, з метою позбавлення від невдалих (можливо навіть патогенних) психічних шаблонів
🧏 «Чарівний рефреймінг» - це психологічна техніка, яка полягає у зміні способу сприйняття або тлумачення ситуації. Вона ґрунтується на ідеї, що наше сприйняття реальності визначається не тільки фактами, але й нашою інтерпретацією цих фактів. Рефреймінг допомагає переглянути проблеми або негативні ситуації з іншого ракурсу, змінити їх значення і відношення до них.
🧏 Цей метод може бути корисним для зміни негативних думок, почуттів або вірувань, які можуть обмежувати нашу спроможність бачити альтернативи або можливості. Він допомагає зосередитися на позитивних аспектах ситуації, зробити креативний підхід до вирішення проблеми і змінити загальну перспективу.
🧏 «Чарівний рефреймінг» може бути застосований в різних сферах життя, включаючи особистий розвиток, відносини, роботу, навчання та інші. Він дозволяє нам бачити більше можливостей та креативних рішень, покращує нашу здатність адаптуватися до змін та змінює наше ставлення до викликів, з якими ми зіштовхнулися.
💁Для виконання цієї вправи Вам знадобиться ручка та кілька аркушів паперу.
💁Спочатку Ви - писатимете, чесно відповідаючи на поставлені запитання, ну а потім - переписуватимете те, що написали раніше, за запропонованими правилами.
💁Переписувати довго не доведеться, лише поміняти перші два слова в кожному реченні. Але результати будуть вражаючими. Це одна з дуже небагатьох тестів-вправ, які відразу ж і стовідсотково призводять до психотерапевтичного інсайту - розуміння істини, і потім до позитивних зрушень у житті. Так що – спробуйте.
Вправа складається із чотирьох частин. Все дуже просто⤵️
🌿 Частина перша «Ти - Я».
Ви маєте претензії до конкретних людей? Образи? А може, навпаки, хтось вас дуже сильно – порадував?
👣 Якщо Ви зараз «на емоціях», тоді зробіть ось що: запишіть кілька речень, адресованих цим людям, які Вас порадували або засмутили, і нехай усі ці речення починаються зі слова "ТИ". Складіть близько п'яти речень.
Наприклад:
Ти не дбаєш про мене.
Ти мене бісиш.
Ти мене порадував.
👣 А тепер перепишіть усі ці речення так, щоб вони починалися зі слова «Я».
У Вас має вийти ось що:
Я про себе не дбаю.
Я бешу себе.
Я порадував себе.
👣 Що ми повинні зрозуміти з цієї вправи? Ніхто нас «не тішить» і «не засмучує». Все це ми робимо собі самі. Цю базову істину науки психології намагаються донести психологи до своїх клієнтів і в книгах, і при особистих зустрічах і по-різному.
🌿 Частина друга «Не можу – не буду».
👣 Точно за таким же принципом Ви повинні придумати хоча б п'ять реальних фраз про себе та своє життя, які мають починатися словами «Я не можу».
👣 А тепер перепишіть ці фрази так, щоб вони починалися зі слів «Я не буду!».
👣 Дайте відповідь собі на запитання: Ви дійсно писали про неможливі речі або Ви просто відмовляєтеся їх робити з якихось причин (можливо, дуже надуманих)?
🌿 Частина третя «Мені треба – я хочу».
👣 Придумайте кілька реальних фраз, що починаються зі слів "Мені треба".
👣 Напишіть близько двадцяти фраз - не полінуйтеся.
👣 А тепер перепишіть усі ці фрази так, щоб вони починалися словами «Я хочу».
👣 Постарайтеся відчути та продумати кожну пропозицію. Дайте відповідь чесно на запитання: Вам дійсно необхідно те, що Ви написали? Або з якихось причин Ви просто хочете того, без чого Ви могли б цілком обійтися без відчуття стресу, а також морального та фізичного дискомфорту?
🌿 Частина четверта «Я мушу - Я обираю».
👣 Напишіть близько двадцяти фраз, що починаються словами «Я мушу». Подумайте про всі сфери свого життя, де Ви комусь щось винні.
👣 А тепер – переписуємо.
Замініть усі слова "Я повинен" на: "Я обираю". Прочитайте ці фрази вголос, з виразом. Скажіть, що ви відчули при цьому?
Немає коментарів:
Дописати коментар