Авторка — Олена Реуцька
Швидкість сучасного життя просто не залишає вільного часу між справами, не даючи нам повноцінно перепочити та перезавантажитись. Ми вичавлюємо себе по максимуму, скрізь намагаючись встигнути якнайбільше, не даючи мозку повноцінно відпочити і відновитися. А це згубно позначається на настрої, здоров'ї, самопочутті та працездатності.
Ми втомлюємося від інформаційного перенасичення, втрачаємо наші здібності до концентрації уваги, не можемо впоратися з багатозадачністю. Але навіть у такому життєвому ритмі наш мозок намагається мислити ясно, чітко, швидко, бо він перебуває в постійній роботі. Процеси не зупиняються, навіть коли ми спимо чи просто дрімаємо.
❗️Але мозок має відпочивати! Періоди, коли ми не зосереджені на чомусь і не взаємодіємо із зовнішнім світом, а подумки відключаємось і ширяємо в хмарах, в інших вимірах, — вкрай необхідні. Після перерви краще працюватиме творче мислення, наша діяльність знову почне приносити задоволення, а ухвалювати рішення стане легше.
Ось кілька зауваг про те, як перезавантажувати мозок:
📌 Відновлення мозку (поповнення запасу нейромедіаторів) повноцінно відбувається тільки уві сні. Щоб мозок повноцінно відпочивав, достатньо спати вночі 6-8 годин (хоча у кожного своя потреба у сні), регулярно провітрювати спальню та стежити, щоб у ній було темно.
📌 Перерви на відпочинок треба робити кілька разів на день. Добре відпочивати кожні 1,5-2 години, або поки не відчуєте, що ви втратили концентрацію уваги. Важливо усвідомити, що відпочинок не є розкішшю і не робить вас лінивою людиною, а навпаки, збільшує вашу продуктивність.
📌 Проводьте час на свіжому повітрі щодня хоча б хвилин 20 (прогулянка в парку чи лісі — було б ідеально). Перебування на свіжому повітрі дає можливість проявляти фізичну активність, рухатися, підвищувати рівень вітаміну D і покращувати здатність мозку концентруватися і зосереджуватися.
📌 Переключіться на інше заняття або почніть щось нове. Можна взятися за дрібні справи (полити квіти, закинути прання в машинку…) — ви не байдикуєте, а займаєтесь іншими справами. Навіть зміна порядку дня, цікаве хобі або нова корисна звичка можуть освіжити мозок. Справа в тому, що мозок звикає до усталених шаблонів і, працюючи в монотонному темпі, втомлюється ще сильніше. А нове та несподіване стимулює мозок і тим самим знижує втому.
📌 Менше часу приділяйте соцмережам, стрічкам новин і телефону. Вони створюють чимало стресу для організму, отже, навантажують мозок. Велика кількість емоційно насиченої інформації та потік новин радують далеко не завжди. Не кидайтеся до телефона кожні 12 хвилин.
📌 Медитації допомагають знизити загальний рівень тривожності, занепокоєння, зосередити увагу і позбутися нав'язливих думок, які викликають стрес. Тож пориньте у свій внутрішній світ.
Відчуйте себе, свої відчуття, своє тіло, спробуйте зосередитись на різних м'язах тіла. Приділяйте кожному м'язу по 10-15 секунд. Це теж маленька перерва для мозку.
Немає коментарів:
Дописати коментар