Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

неділя, 22 жовтня 2023 р.

ТІМБІЛДИНГ


 

Техніка "М'яч"

 

 Модифікація - Є. Тараріна


 ⚡️Мета: командоутворення, лідерство, вміння заявляти себе, вирощування нових лідерів, виявлення здатності підтримувати чи саботировать.

 ⚡️Завдання:

 – формування досвіду ефективної взаємодії групи;

 - усвідомлення кожним учасником власної цінності у команді;

 – розподіл ролей задля досягнення мети спільними зусиллями;

 – концентрація творчих можливостей та ефективне використання потенціалу учасників команди.


⚡️ Інвентар: м'яч, близько 40 ниток довжиною 2 метри (ниток більше ніж учасників). Усі нитки прив'язані до кола діаметром менше діаметра м'яча. Тарілка пластикова (ускладнює процес опускання).

 Час роботи: до досягнення результату.

 Вікові рамки застосування: 12 років та старше.


⚡️Алгоритм роботи

 💥Вступ. Групі пропонується стати в коло, в центр покласти пластикову тарілку та розкласти нитки у вигляді сонечка. Центральне коло розташувати на тарілці, зверху – м'яч. Завдання учасників – взявшись за нитки, підняти м'яч, не випустивши його (висота близько 1 м), підкинути 10 разів і опустити м'яч назад на тарілку.

 💥Основна частина. Як правило, з першого разу впоратися із цим завданням мало кому вдається. М'яч постійно падає через різне натягування ниток. Приклад цієї техніки можна простежити динаміку розвитку довіри групи.

 1-й етап: щось кажуть, пропонують.

 2-й етап: агресія, яку важливо промовляти.

 3-й етап: перевірка різних ідей.

 4-й етап: вибір однієї ідеї (важливо: заборонити говорити лідерам, а також тим, хто вже говорив, та змусити говорити мовчунів).

 5-й етап: розвиток довіри: учасники через одного заплющують очі, потім – через двох і так далі, доки не залишиться один.

 6-й етап: вироблення згуртованих командних дій, що виражається у підкиданні м'яча 10 разів.


 💥Висновки. Техніка «М'яч» дає змогу відстежити дії колективу в умовах вирішення складних завдань: як учасники команди можуть спільно досягати бажаного результату; хто здатний взяти він відповідальність; як взаємодіє колектив. Розподіливши правильно ролі в процесі вирішення конкретного завдання, можна швидше та якісніше досягти бажаного.

Немає коментарів:

Дописати коментар