Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

середа, 16 жовтня 2024 р.

ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я

 ​Вплив війни на психічне здоров'я дітей: 



як допомогти дітям впоратися зі страхами та тривогами


Війна має руйнівний вплив на здоров'я дітей. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), діти, які переживають військові конфлікти, можуть страждати від тривожних розладів, депресії, посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших психічних проблем. Ці наслідки довготривалі і суттєво впливають на їхнє загальне благополуччя.

Діти можуть стати надмірно чутливими до звуків, які нагадують їм про війну, та мати проблеми з нічним сном після травматичних подій, таких як бомбардування або втрати близьких можуть зʼявитись  нічні жахи, уникнення ситуацій, що нагадують про травму,  гіперозбудженість. Або зʼявляється занурення в сум, відчуття безнадійності, зниження інтересу до діяльностей, що раніше приносили задоволення, в неї є зміни в апетиті та сні. Діти можуть відчувати соціальну ізоляцію через втрату друзів, зміну місця проживання чи культурний шок.


Деніел Сігл, нейропсихіатр сказав: «Підтримка стабільності та емоційного зв'язку з дітьми є критично важливою для їхнього психічного здоров'я в умовах стресу».


🔹Найкраще, що батьки можуть зробити для власних дітей – це піклуватися про власну стабільність та психологічну стійкість і безпечність. Діти відчувають свого дорослого на рівні підсвідомості і демонструють через поведінку не лише свої реакції на війну, а і переживання свого дорослого.


🔹Батьки повинні бути відкритими і доступними для своїх дітей, слухати їх і підтримувати їхні емоції. Якщо ви впевнені, що зробили все, що могли в цьому напрямку допоможіть дітям впоратись зі страхами і тривогами.


🔹Демонструйте власний спосіб управління стресом. Покажіть дитині, як ви робите дихальні вправи, і заохочуйте її робити те ж саме.


🔹Створіть стабільне і безпечне середовище через  регулярний режим дня, зменшення стресових ситуацій та облаштування місць, де діти можуть відчувати себе в безпеці. Дитина повинна мати можливість брати з собою улюблену іграшку чи іншу річ і не переживати за домашніх улюбленців чи членів сімʼї. В обіймах або спеціальному куточку з м'якими подушками говоріть: «Я тут з тобою і все буде добре».


🔹Допоможіть дитині зрозуміти, що її страхи є частиною нормального життя.


🔹Освітні програми чи простори  для дітей і їхніх сімей та звернення до психолога можуть допомогти краще зрозуміти психологічні ефекти війни і надати навички для їх подолання. Це і навчання технікам релаксації, і розвиток навичок стрес-менеджменту, і надання ресурсів для отримання допомоги.


Ці методи допоможуть створити підтримуюче середовище для дитини і полегшити процес подолання страхів і тривог під час війни.


 

Телеграм-канал «Вільні від насильства» здійснює інформаційно-просвітницьку діяльність у межах проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства». Цей проєкт реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, у співпраці з Міністерством соціальної політики України за підтримки урядів Канади та Великої Британії. 

Немає коментарів:

Дописати коментар