САМООЦІНКА І ВПЕВНЕНІСТЬ У СВОЇХ СИЛАХ
«Ви самі, як і всі в усьому Всесвіті, заслуговуєте на свою любов і прихильність».
Будда
ℹ️ Чому це важливо? Бо рівень самооцінки людини впливає як на її діяльність, вчинки, успішність, так і на самовідчуття та внутрішній стан. Тим паче, якщо самооцінка особистості занижена, людина не використовує на повну силу свої можливості. Тобто реальні можливості людини бувають вищими, ніж її уявлення про них.
Людині із заниженою самооцінкою притаманно применшувати свої успіхи, досягнення, вміння. Самооцінка впливає на безліч ситуацій та подій. Навіть на вибір партнера в житті, місця праці або навчання (рівень навчального закладу). А ще на стиль поведінки під час конфлікту та реалізацію власних мрій.
Водночас людина з адекватною самооцінкою більш упевнена в собі. Добре знає свої сильні й слабкі сторони, та сприймає себе позитивно.
Розуміє свої можливості, використовує ресурси. Утім, не соромиться звернутися по допомогу, коли це потрібно. Готова до адекватного сприйняття критики (зворотного зв’язку від інших людей) та поліпшення своїх навичок.
💬 До речі, впевнені в собі та власних силах люди частіше вживають займенник «Я».
Не впевнені в собі особи часто говорять «не знаю... не знаю...». Тоді як упевненість у собі дає змогу людям чесно відповісти на запитання (навіть у тих ситуаціях, коли вони не знають точної відповіді): «Я не можу зараз відповісти, але це хороше запитання. Дякую. Я подумаю».
Або відповідають: «Я обов'язково з'ясую, бо зараз я не знаю».
ℹ️ Впевнену в собі людину можна розпізнати за такими невербальними ознаками: пряма постава, відкриті широкі жести, тверда хода, прямий погляд в очі співрозмовника.
🚀 Тож, уперед! Підтримуємо або вирощуємо адекватну самооцінку та впевненість у собі! Принаймні це можливо у будь-якому віці. А важливо це робити тому, що батьки із заниженою самооцінкою можуть підсвідомо виховувати подібні якості й самоставлення в дітей. Не забуваймо, що діти вчаться у нас кожної хвилини, спостерігаючи за нашою поведінкою, впевненими чи невпевненими діями й думками.
Самооцінка зростає, коли людина свідомо розвиває свої якості, здібності, позитивні риси, які в неї є. Це призводить до задоволеності собою, внутрішнього відчуття самоповаги. Якщо людина отримує при цьому похвалу та підтримки з боку інших, це теж позитивно впливає на самооцінку.💖
💌 Мотиваційна скринька для батьків:
📍Зробіть банк-перелік своїх «позитивних якостей». Запишіть! За нагоди перечитуйте.
📍 Заведіть журнал успіху. Записуйте свої досягнення в будь-якій галузі. Періодично перечитуйте.
📍 Припиніть порівнювати себе з іншими людьми та відшукувати в собі мінуси. Шукайте плюси!
📍Висловлюйтесь щодо себе та своїх якостей позитивно. Особливо в присутності дітей. Припиніть себе засуджувати та суворо критикувати. Пробачайте собі маленькі помилки та недоліки: ніхто з нас не ідеальний!
📍Приймайте похвалу, компліменти та привітання відповіддю «Дякую». Не відхиляйте компліменти, не принижуйте свої переваги.
📍Використовуйте афірмації (позитивні твердження) щодо себе. Наприклад: «Я – це Я!», «Я люблю і приймаю себе», «Я зможу!», «У мене достатньо гарних якостей, щоб...».
📍Допомагайте іншим. Помічено, якщо людина робить щось для людей, то починає відчувати себе важливою та цінною для інших. Тож самооцінка, самосприйняття та настрій підвищуються.
📍Дійте, робіть, не зволікайте з рішеннями, приймайте виклики. Бо якщо людина нічого не робить, то ще більше починає сумніватися у своїх здатностях.
📍Спілкуйтеся з позитивними впевненими людьми. Придивляйтеся до їхньої поведінки, навчайтеся у них. Отримуйте задоволення від спілкування.
Немає коментарів:
Дописати коментар