Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

середа, 27 липня 2022 р.

ПСИХОЛОГІЧНА ТЕХНІКА


 

Фрірайтинг,

 або вільне письмо


🔵 Фрірайтинг 

- це своєрідна техніка письма, коли всі думки з голови людина переносить на папір 📑 : така собі «чесна розмова з самим собою». Щоправда, зараз папір можна замінити нотатками в телефоні чи ноутбуці для зручності.


🔵 Для чого використовується?


Наш мозок 🧠 постійно генерує безліч думок: мрії, роздуми, бажання виникають самі по собі - їх не потрібно викликати зусиллям волі. Саме очищенням свідомості від накопленої інформації і займається фрірайтинг. Коли починаєш писати, відбувається і вивільнення емоцій: навіть якщо ти не можеш описати, що відчуваєш, на початку письма, у процесі виконання техніки це стає більш зрозумілим. 


Часто вільне письмо використовують також  в пошуках рішення в складній ситуації.

За допомогою цієї техніки ми можемо знайти відповідь на будь-яке питання, яке непокоїть - варто писати безперестанку все, що в цій темі думається. 


🔵 На що звернути увагу?


 🔹 Не став перед собою високу планку і не будуй очікувань. Це буде заважати розслабитися. Отримуй задоволення від процесу. 


🔹 Пиши швидко 🖊 і безперервно - зупинятися не варто. Якщо не знаєш, як продовжити попереднє речення - починайте писати те, що відчуваєш в цей момент. 


🔹 Лімітуй час ⏳ / обсяг сторінок. Орієнтуйся на 10-20 хвилин щодня або 1-2 сторінки. Це  дозволить мозку активізуватися в певних рамках. Якщо робити великі паузи для роздумів, то пропадає інерція, за допомогою якої підсвідомість «виштовхує» нові думки.


🔹 Пиши усе, що приходить в голову. Не намагайся прикрасити свої думки чи будувати граматично правильні речення. Цей текст не будуть читати інші люди (і в перші дні також не радимо тобі його перечитувати). Редагування тексту відволікає, цього робити не варто. 


🔵 Коли краще займатися фрірайтингом?


Обери будь-який зручний час, коли можеш зосередитися і бути в контакті з собою (важливо, щоб ніхто та ніщо в цей момент не відволікав/ли). Найчастіше фрірайтингу присвячують ранок після пробудження - думки не зайняті ще якимись клопотами чи роботою. Разом з тим, це може бути і вечірня, і обідня традиція: головне, щоб тобі було зручно. Системність дуже важлива, оскільки саме регулярні заняття фрірайтингом дозволяють мати омріяну розумову ясність.

Немає коментарів:

Дописати коментар