Як вибудовувати повноцінне життя в складних умовах…
Сьогодні про резильєнтнiсть і про те, як жити, працювати, розвиватися, коли кожна мить життя стала справжнім дарунком.
Резильєнтнiсть —
це здатність долати серйозні життєві труднощі, досягати успіху і продовжувати розвиватися попри складні умови. Тобто, резільєнтність — це здатність людини або соціальної системи вибудовувати нормальне, повноцінне життя в складних умовах. Простими словами — це здатність приходити до тями після важкого досвіду. У цього поняття є навіть своя формула:
Резильєнтність = Тверда воля + Гнучкість
Тверда воля проявляється в навмисних діях для підтримки себе. Вольові зусилля спрямовуються не на критику когось, а на те, щоб допомогти собі. Це усвідомлене розширення своїх копінг-стратегій, тобто стратегій боротьби зі стресом.
Задача резильєнтностi — управляти і змінювати те, що можливо змінити, приймати те, що змінити неможливо і не переставати розвиватися.
Компоненти для розвитку:
— соціальні зв’язки;
— турбота про себе;
— самосвідомість;
— віра без очікувань.
Як тренувати резильєнтність:
1.Підтримуйте здоровий спосіб життя.
Те, як ви думаєте, впливає на те, що ви відчуваєте. Саме ваше мислення визначає або вашу готовність долати перешкоди, або вибір позиції жертви по відношенню до того, що відбувається. Ми не в силах змінити війну, але в наших силах займати активну позицію для допомоги іншим, максимального піклування про себе і дисципліни виконання щоденних завдань.
2. Розглядайте кризу як контекст, а не непереборну перешкоду.
Ви не можете змінити той факт, що відбувається стресова подія, але спробуйте подивитися за межі теперішнього і побачити, як в майбутньому обставини зміняться в кращу сторону. Зверніть увагу на будь-які способи, за допомогою яких ви можете вже почувати себе трохи краще, зіштовхуючись з подібними ситуаціями.
3. Приймайте зміни як частину життя.
Певні цілі, які ви мали до того, ви більше не зможете реалізувати через те, що відбувається. Здатність приймати обставини, які ви не можете змінити, допоможуть вам фокусуватись на обставинах, на які ви здатні вплинути.
4.Знайомтесь з собою по-новому в новій реальності.
Відслідковуйте, які нові риси в собі ви помітили: як змінились ваші уподобання, чи змінились цінні і важливі для вас речі. Відмічайте ваше особисте зростання після проходження кожного складного етапу.
5.Дійте.
Основа нашої резильєнтності лежить в нашій особистості. Важливою передумовою резильєнтності є базова турбота про себе: щоденний рух, якісний сон та здорове харчування — це гігієнічні норми для підтримання психоемоційного здоров’я.
6. Займайте соціально активну позицію.
Соціальна взаємодія і підтримка соціальних зв’язків — еволюційна потреба мозку. Людина відчуває психологічну безпеку через якісну взаємодію з іншими. Спілкуйтеся з тими людьми, які здатні вас зрозуміти, підтримати, спілкування з якими підсилює стійкість, віру в себе і в свої можливості. Мінімізуйте комунікацію з токсичними людьми, навіть якщо це ваші близькі.
7.Будьте сміливими! Відпускайте стрес!
Витягуте свої крила, в якому б вони стані не були… Робіть те, що вам подобається, щосили, вперто і завзято. Зрозумійте себе, свій ресурс і енергію, виходьте із зони комфорту, красиво поєднуючи «хочу-можу-потрібно», знайдіть свою силу і впотужнюйте її!
8.Розвивайте свою толерантність
до невизначенності та змін, щоб уникнути зайвої тривоги. Світ стає все більш небередбачуваним.
Неможливо все контролювати, тому намагайтеся спокійно проаналізувати і усвідомити найцінніший дар на Землі – енергію свого життя і відкрити джерело своєї сили.
Отож, перед нами дорога. Вона змінить і уже змінює нас – у ній ми народжуємося і відроджуємося – не лише для себе, але й для світу! І ми знаємо твердо – це та дорога, з якої нас ніхто ніколи не зможе звернути – жити, творити нашу дорогу нам Україну, творити її усією любов’ю та відвагою нашого серця – вільною країною вільних людей, що є частиною великої та світлої родини народів, що вибирають творити на землі цивілізацію миру й любові!
Немає коментарів:
Дописати коментар