Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

пʼятниця, 19 серпня 2022 р.

ПОРАДИ БАТЬКАМ

 💭«Єдина справжня розкіш — це розкіш людського спілкування».

                         Антуан де Сент-Екзюпері

ПРО СПІЛКУВАННЯ 



💬 Наше життя — це майже безперервне спілкування, комунікації. Спілкування є однією з головних людських цінностей і потреб. Воно може дарувати людині радість і задоволення. А може, на жаль, ранити, кривдити й ображати. Вміння гармонійно спілкуватися дуже важливе для людини: як у кар'єрі, роботі, так і в сімейному житті.

👥 Усі батьки хочуть, щоб їхня дитина росла щасливою, успішною і мала багато друзів. Але іноді дитина не знає, як правильно спілкуватися.
У психологічній і педагогічній спільтах підмічено, що діти значно швидше й легше адаптуються в колективі, школі, якщо вони вміють спілкуватися.
Тому розвивати комунікативні навички необхідно з ранніх років.

📍Завдання дорослих сформувати в дитини такі важливі для спілкування вміння:
🔹 уміти слухати співрозмовника, не перебиваючи його;
🔹 говорити самому тільки після того, як співрозмовник закінчив свою думку;
🔹 говорити спокійно, не кричати, не підвищувати голос;
🔹 користуватися ввічливими словами, уникати грубих образливих слів;
🔹 звертатися до співрозмовника на ім’я (до дорослих на ім'я та по батькові).

🗣 Ми, дорослі, повинні показувати дитині приклади правильного культурного спілкування, прояву уваги й поваги до членів своєї сім'ї та інших людей, зразки турботи про літніх людей. Адже діти копіюють нашу поведінку. І дуже сумно, коли слова батьків (про те, як потрібно поводитися), розходяться із справою, з їхніми вчинками.
 
✍️ Дитині необхідно показати різні моделі поведінки, які допоможуть їй знайти друзів, зберегти дружбу і не втратити власне «я». Зазвичай дітям не подобаються занадто зарозумілі однолітки. Але вони не дуже поважають тих, хто не вміє за себе постояти.

❗️Зауважте: стосунки дитини з однолітками будуть випливати з її взаємин з батьками, з дорослими. До 4 років діти взагалі під час гри повторюють дії батьків.
Після 5–6 років гра ускладнюється. Діти починають цінувати в однолітках вміння запропонувати щось цікаве, оригінальне. Тому завдання дорослих навчити дитину знайти (запропонувати) друзям нову гру або внести зміни в стару.

📌 Особливу увагу приділіть дитині, якщо вона замкнута або сором'язлива. Навчіть її знайомитися, заводити друзів і підтримувати з ними стосунки. Що більше знайомих дітей буде її оточувати, то легше їй зустріти справжнього друга. Нехай вона спробує дружити, спілкуватися з різними дітьми, з різними характерами і вчинками. Та вчиться розбиратися в людях. Дитина повинна розуміти, що люди дуже різні. Зі своїми бажаннями й сподіваннями, емоціями й настроями.
Тому дитині потрібно навчитися рахуватися з бажаннями і потребами інших, але і вміти відстоювати свої інтереси.

Записка від чудового педагога Симона Соловейчика «Про правила спілкування для першокласників»

(Ми щиро сподіваємося, що неодмінно прийде Перемога, мир та час «живого» навчання в школі, а не дистанційного! Утім, ці поради знадобляться дітлахам і в повсякденному спілкуванні, не лише в школі!)

«Підготуємо маленьких до самостійного життя серед однолітків і одноліток, спробуємо навчити його / її простих правил дитячого гуртожитку.
☝️Не відбирай чужого, але й не все своє віддавай.
☝️Попросили — дай, намагаються відібрати — намагайся захиститися.
☝️Не бийся без образи.
☝️Не ображайся без діла.
☝️Сам / сама  ні до кого не приставай (не чіпляйся).
☝️Звуть грати — іди, не звуть — просися, це не соромно.
☝️Не дратуй, не канюч, не випрошуй нічого. Нікого двічі ні про що не проси.
☝️Через оцінки не плач, будь гордим / гордою. Із учителем/-кою за оцінки не сперечайся і на вчителя/-ку за оцінки не ображайся. Роби уроки, а які оцінки будуть, такі й будуть
☝️Не ябедничай за спиною у товаришів.
☝️Не будь бруднулею, діти бруднуль не люблять, не будь і чистьохою, діти не люблять і чистьох.
☝️Частіше говори: нумо дружити, пограймо, ходімо разом додому.
☝️І не виставляйся! Ти не кращий/-а за усіх, ти не гірший/-а за усіх! Іди до школи, і нехай вона тобі буде в радість, а я чекатиму і думатиму про тебе».

🔗 Джерело: С. Соловейчик. «Педагогіка для всіх»


Немає коментарів:

Дописати коментар