Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

субота, 1 жовтня 2022 р.

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

 Як побороти страх невдачі




🌀Змінити ставлення до помилок


Є ефективний спосіб благополучно пережити ті розчарування та поразки, які чекають на нас на шляху до мети. 
Як ми сприймаємо допущені помилки? ➡️ Зазвичай, як катастрофу всесвітнього масштабу, як щось, що ніхто ніколи і за жодних умов не зможе виправити.  🧏 Але якщо ми змінимо точку зору на свої промахи і почнемо сприймати їх просто як інформацію про те, що ми знайшли невірне рішення, якщо сприйматимемо свої промахи, як спосіб набуття життєвого досвіду, то засмучуватися буде просто не через що. 
🧏 Немає жодної катастрофи та трагедії, є просто зворотний зв'язок, є просто інформація про те, що ми пішли не тим шляхом і нам потрібно вибрати інший. 
📚 Мабуть, один із найяскравіших і найвідоміших прикладів подібного мислення — це Томас Едісон, який, перш ніж винайти електричну лампочку, провів 10 тисяч невдалих експериментів. Саме він сказав: «Я ніколи не зазнав невдач. Я просто знайшов 10 тисяч способів, які не працюють».

🌀 Замінити слова


У своїх міркуваннях про майбутнє замініть слово «але» ➡️ на слова «навіть якщо». 
📚 Наприклад, зазвичай ви думаєте так: «Я хочу стати блискучим оратором і впевнено триматися на публіці, але боюся, що спочатку з мене всі сміятимуться». ➡️  Змінюйте негативне формулювання на позитивне встановлення: ➡️
«Я стану блискучим оратором і впевнено триматимуся на публіці, навіть якщо спочатку з мене всі сміятимуться». 
🧏 Така, здавалося б, дрібниця — заміна одного слова на інше, а який ефект, яка дія! Ми одразу відчуваємо, як розправляються плечі та випрямляється спина, як дихання стає більш рівним і глибоким, а хода – твердою та впевненою. 
🧏 Ми виростаємо у власних очах і починаємо ставитись до себе з повагою. Слідом з повагою до нас починають ставитись і оточуючі люди. Так і виходить, що змінюючи одне слово на інше, ми насправді змінюємо власне життя.

🌀 Перестати уникати


Якщо ми боїмося чогось (наприклад, невдачі в новій справі), то ми часто починаємо цього уникати, що може бути неприємно або завдати болю. 
🧏 Уникнення стає для нас способом захиститись від провалу. 
🧏 Погано те, що область уникання буде розширюватися до нескінченності, допоки ми не станемо боятися абсолютно всього. Життя перетвориться на суцільні обмеження, та й чи можна назвати це життям? 
🧏 Тому варто мислити не в стилі «Чого ми не втратимо, якщо не зробимо?», а в стилі ➡️ «Що ми придбаємо, якщо зробимо?». Інакше кажучи, варто замінити рух від чогось (тобто уникнення чогось) на рух до чогось.

🔥 В основі страху припуститися помилки лежать⤵️
💔 страх смерті,
💔 завищені вимоги до себе,
💔 недооцінювання своїх можливостей (внаслідок гіпер- чи гіпоопіки),
💔 перебільшення складності завдання,
💔 невміння грамотно планувати досягнення поставлених цілей,
💔 самозалякування.

Впоратися зі страхом невдачі вам допоможуть наступні вправи


💚 Роблячи щось, не опускайте руки при першій невдачі і не кидайте почате. Переробіть, якщо відразу не вийшло, або зробіть це якось інакше.  Головне – робити, робити та робити. Пробуючи, помиляючись і починаючи спочатку. Доки не вийде.

💚 Якщо завдання перед вами стоїть складне, складіть докладний план своїх дій. Ну чи скористайтеся прийомом зворотного планування.

💚 Якщо ви звикли самі себе залякувати, коли щось починає йти не так, то запитайте себе:
➡️ «Що найстрашніше може статися, якщо це станеться?»  Скористайтеся методом ампліфікації, тобто перебільшення, і доведіть ситуацію, що лякає вас, до абсурду. Тоді вона перестане вас лякати.

💚 Якщо ви сприймаєте будь-яку свою помилку, як катастрофу всесвітнього масштабу, повторюйте собі щоразу таке:
➡️ «Немає жодної трагедії та катастрофи в тому, що я помилився. Є лише зворотний зв'язок, інформація про те, що я пішов не тим шляхом, і мені потрібно обрати інший».

💚 Замініть у своїх роздумах слово «але» на слова «навіть якщо».
💚 Замініть мислення «від» на мислення «до». Або, іншими словами, замість питання «Чого я не втрачу, якщо цього не зроблю?» ➡️ ставте собі подумки питання «Що я придбаю, якщо зроблю це?».

🧏 Вправи можна виконувати в будь-якому порядку — залежно від ситуації та вашого настрою

Немає коментарів:

Дописати коментар