ЧОМУ ВАЖЛИВО ПРОГОВОРЮВАТИ СВОЇ ПРОБЛЕМИ або ЧИМ МОЖЕ БУТИ КОРИСНИЙ ПСИХОЛОГ
Переживання травматичних подій пов’язаних з війною, геноцидом, голодом, а також пережите домашнє насильство, травми пов’язані з досвідом замовчування, переживання тяжких хвороб, втрат тощо - є значно травматичними для психіки людини.
Якщо у психіки недостатньо міцності та опорності, щоб впоратися з певною атакою на неї, людина травмується.
Термін «ТРАВМА» буквально у перекладі з грецької означає «рана», але навідміну від фізичної - психологічну травму може бути не видно візуально, і розпізнати її можна або по внутрішньому відчутті або ж по зовнішній зміні в поведінці.
Стане подія травматичною чи ні, залежить від багатьох факторів: інтенсивності події, того, наскільки стійкою є людина та скільки ресурсів у неї є (внутрішніх та зовнішніх). Саме тому одна й та сама подія може по-різному впливати на різних людей.
Разом з тим, однією з особливостей психологічного травмування є блокування певних центрів головного мозку, які відповідають за мову, тобто людина буквально німіє. Згадування тяжких подій занурює людину у пережиті тяжкі емоції, тож людина підсвідомо прагне уникати для себе неприємних почуттів. Окрім того, намагаючись не травмувати своїх близьких, часто люди тримають все в собі і не хочуть ні з ким ділитися своїми думками.
Але ці думки нікуди не діваються. Їх потрібно поговорювати, оскільки саме через проговорювання відбувається своєрідне вивільнення цих тяжких емоцій.
Звісно, лише ПРОГОВОРЮВАННЯ не є панацеєю, у ньому не полягає все необхідне лікування, але дати собі змогу виговоритися – дуже важливо.
Немає коментарів:
Дописати коментар