Креативність – це новітній термін, який позначає творчі здібності людини, що дають змогу створювати і втілювати в життя принципово нові ідеї.
Креативне мислення входить до топової п’ятірки компетенцій найближчого десятиліття. Більшість досліджень, проведених у колі педагогічних та наукових спільнот, свідчать про те, що креативність є найважливішою навичкою, що сприяє підготовці молодих людей до труднощів та викликів сучасного світу.
Пропонуємо вам кілька ігор, які допоможуть працювати з вашою креативністю.Гра «Відверни увагу дракона» 🐉
🎯 Мета: в ігровій формі розвивати креативність, творче мислення, уяву та фантазію.
👶 Вік: для дітей та дорослих.
🧩 Суть гри:
Вашого внутрішнього дракона – страх – подолати не вдасться, та й не треба. Але можна його приборкати, відвернути його увагу. Ось вправа від Кіта Джонстоуна, режисера театру імпровізації та письменника.
Візьміть ручку й аркуш паперу і напишіть коротку швидку історію. Можете поставити таймер на 1 хвилину або більше. Поки будете писати, рахуйте вголос від 100 до 1.
Це дуже складна вправа, мозок просто закипає, адже має працювати у двох напрямках одночасно. Щоб полегшити завдання, можна дати учасникам/-цям першу фразу, з якої має розпочатися історія. Ось що вийшло в мене: «Сьогодні вранці я пішов у магазин купити цукерку для свого рота. Коли я прийшов туди, то побачив, що мої цукерки їдять гобліни. Це мене так розлютило, що я взяв кілька жуйок і пожував їх, щоб зробити зброю. Тими жуйками я приліпив гоблінів до стіни».
Якість історії в цій грі не має значення – важливий досвід: це вправа для відключення судді, вашого внутрішнього цензора. У колі вчених вважають, що ми не можемо одночасно і критикувати, і творити, тож, коли рахуєте від 100 до 1, ви відвертаєте увагу свого дракона-критика для розкриття креативності.
Гра «Поділися фальшивими спогадами» 🎭
🎯 Мета: формування комунікативних навичок, розвиток уяви, фантазії креативності та налагодження комунікації в групі.
👶 Вік: Учасниками/-ицями можуть бути діти та дорослі, навіть мало знайомі люди між собою (якщо, наприклад, ви потрапили в компанію різних людей). Гра пропонує роботу в парах.
🧩 Суть гри:
Двоє людей вдають, що знають одне одного все своє життя, вони все робили разом. Гра починається зі слів: «А пам’ятаєш, як ми…» і далі може бути що завгодно: рибалили, полетіли на Місяць, з’їли мамонта. Це може бути будь-що реалістичне чи химерне, веселе чи нудне, тільки не те, що ви справді робили разом. Наступний гравець / гравчиня підхоплює спогад, але не погоджується з деталями подій. Наприклад:
📍Пам’ятаєш, ми ходили збирати яблука в саду?
📍Так, але здається, то були не яблука, а чорниця. Там були кущі чорниці.
Там були кущі, але то таки були яблука – дивні сині яблука. І пригадуєш, ми втрапили в халепу, бо ті яблука не можна було збирати?
📍Я пригадую це трохи інакше: нас дуже гостинно зустріли господарі того саду.
📍Так, але вони лише вдавали, що приязні. Насправді вони були агентами під прикриттям.
І так далі: гравці / гравчині по черзі будують свої ідеї на репліках партнера/-ки і не погоджуються в дрібних деталях. Виходить, ми не заперечуємо ідею партнера/ки, не блокуємо її, а даємо свій варіант щодо деталей події. Щоб розкрити свою креативність, ми не мусимо блокувати творчість іншої людини, ми маємо приймати всі ідеї.
Більше ідей цікавих ігор тут.
Немає коментарів:
Дописати коментар