Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

субота, 25 лютого 2023 р.

ПСИХОЕДУКАЦІЯ

 



🧏 Ми дуже часто думаємо про наші здібності, як про щось вроджене, як те що нам дано або не дано від народження. Та це не зовсім так.


🧏 Десятирічні дослідження доводять, що наші успіхи та невдачі значною мірою залежать від наших типів мислення з якими ми підходимо до вирішення тих чи інших завдань. Типи мислення, це ніщо інше, як те, що ми самі собі говоримо в процесі роботи над вирішенням завдань: у чому суть, який сенс того, що ми робимо?

Існує два типи мислення, які вивчають дослідники⤵️

➡️Фіксоване мислення.
➡️Мислення зростання.

🧏 Слід зазначити, що люди не розподіляться на таких, що мають або фіксоване мислення, або мислення зростання. Іноді ми одягаємо капелюха з одним типом мислення, а іноді з іншим. Важливо, що ми можемо їх міняти.

🌀 ФІКСОВАНЕ МИСЛЕННЯ
➡️ Якщо ми діємо з позиції фіксованого мислення, то вважаємо, що наша діяльність підтверджує наші здібності.
➡️ Ми хочемо довести, що ми розумні, спроможні, креативні й талановиті. Такі думки можуть бути свідомими або не свідомими.
➡️ Ми хочемо мати все необхідне, щоб продемонструвати свої здібності іншим, тим самим ще раз довести, що ми розумні, здібні й талановиті. Коли ми діємо подібним чином, то зосереджуємось на тому, що порівнюємо себе з іншими, бо зрештою, що означає бути розумним чи талановитим, що ми розумніші за інших, більш талановиті ніж вони?
➡️ Ми постійно відстежуємо наскільки добре ми діємо у порівнянні з іншими.

🧏На жаль з цим типом мислення є одна проблема, ми стаємо дуже вразливими, коли щось іде не так.
💥Щойно трапляється невдача, ми отримуємо негативний зворотний зв’язок і усе стає важче ніж ми думали.
💥 Щойно це стається ми починаємо сумніватись у своїх здібностях: можливо ми не настільки талановиті, не настілки розумні та здібні, як думали раніше?
💥 Ми починаємо хвилюватися, а хвилювання впливає на мозок і він створює так зване “пророцтво”, що збувається саме по собі. Тієї хвилини, коли я починаю хвилюватися про свою роботу, це хвилювання підриває мою ефективність.
💥 Коли це трапляється кілька разів, ми почуваємося безпорадними, вважаємо що у нас не вийде: “математика це не моє”, “комп’ютери це не моє”, “я не вмію працювати з людьми”... Ми відкидаємо цілі сфери де могли б мати успіх й бути затребуваними, просто через те, що вирішили, що у нас не виходить.

🧏 Ось у чому проблема фіксованого мислення: цей тип мислення створює відчуття невдачі й провалу, коли виникають труднощі.

🌀 МИСЛЕННЯ ЗРОСТАННЯ
➡️ Мислення зростання зовсім інакше. Воно не має жодного стосунку до демонстрації ваших здібностей.
➡️ Його суть у тому, що чим би ви не займалися, ви вважаєте це процесом удосконалення своїх здібностей. Це не про розум, а про те, щоб ставати розумнішим.
➡️ Коли ми так мислимо, ми намагаємося розвинути наші здібності, а не демонструвати їх. Тому природно, що ми набагато менше концентруємося на тому, який ми маємо вигляд у порівнянні з іншими людьми, а більше на тому, який ми маємо вигляд сьогодні у порівнянні з собою в минулому: “чи стаю я кращим?”, “чи зростаю?”, чи розвиваюся?”...
➡️ Через призму такого мислення, чим би ми не займалися в особистому чи професійному житті, ми маємо можливість стати кращими. З нами можуть траплятися дивовижні речі!

🧏Мислення зростання, це науково обґрунтована ідея, доведена десятиліттями досліджень й тисячами експериментів. Вони свідчать про цілу низку неймовірних переваг такого типу мислення. Люди з таким підходом⤵️
🌿 зацікавлені та залучені, вони працюють із більшим задоволенням та з більшою віддачею;
🌿 схильні йти на розумний ризик, кидати собі виклик, ставити амбітні цілі, робити те, що може здаватися не зручним, але необхідним задля зростання і розвитку;
🌿 глибше мислять, частіше бачать зв’язки й закономірності;
🌿 креативніші та винахідливіші у вирішенні проблем;
🌿 тверді, наполегливі та стійкі перед обличчям проблем;

🧏 Ось чому мислення спрямоване на зростання найпотужніший провісник ефективності, що було доведено за майже 60-т років вивчення мотивації. Наша здатність змінювати своє мислення, можливість впливати на мислення інших, є необхідною умовою для розкриття нашого потенціалу.

🌀 ОСТАННІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Нещодавні дослідження виявили, що мислення впливає на рівні мозкової активності. Вчені з Колумбійського університету провели дослідження людей, що від природи мали мислення розвитку або фіксоване мислення. Вони давали їм складні завдання і щоразу, коли люди робили помилку, їм надавали можливість одразу дізнатись правильну відповідь. Виявилось, що відповідно до стилю мислення у людей спостерігалась різна активність мозку.

➡️ Коли люди з фіксованим мисленням помилялися, спостерігалась активність у тих частинах мозку, які пов’язані з сильними негативними емоціями та майже зовсім не було активності у частинах мозку, які пов’язані з довготривалим навчанням. Ми часто кажемо, що постійно помилятися та навчатися, це нормальна практика, чи не так? Вчитися на власних помилках, зростати відштовхуючись від викликів. Але маючи фіксоване мислення, це неможливо! Ваш мозок настільки переповнений негативними емоціями, що вимикається його здатність для навчання.

➡️ Але у людей із мисленням зростання спостерігався інший підхід: набагато менше діяльності пов’язаної з негативними емоціями та набагато більше пов’язаної з довготривалим навчанням. Мислення зростання допомагає навчатися на своїх помилках! Такі люди максимально обертають проблеми, які їм доводиться вирішувати, на свою користь.

Немає коментарів:

Дописати коментар