Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

неділя, 25 червня 2023 р.

ПРО ПОМИЛКИ

 💭 «Нашою метою має бути не збільшення кількості помилок. А визнання того, що ми всі помиляємося значно частіше, ніж нам того хотілося б. І що наполегливіше ми із цим не погоджуємося, то глибшу яму собі копаємо»є

Адам Грант



 Авторка — Ольга Гурська

Чи можна осягнути мудрість, помиляючись? Більшість із нас зростає із стійким переконанням, що помилятися — це погано. Зазвичай, помилки супроводжуються хвилюваннями та сильними емоціями, на кшталт, розчарування, роздратування, відчаю, смутку. Ми намагаємося їх уникати, обходити, позбавляючи себе цінного досвіду. Ще відомий політичний діяч Вінстон Черчилль говорив, що велику перевагу здобуває той, хто досить рано зробив помилки, на яких можна вчитися. Але про те, що вони можуть містити в собі щось значно глибше, нам мало хто розповідав. 

Визнати помилку — це почати сумніватися у своїх певних переконаннях. У нейробіологічній спільноті говорять, що коли хтось піддає наші думки сумнівам, у мозку активується амигдала, що вимикає раціональне мислення, включаючи наші емоційні реакції. Але всім нам потрібно вчитися переосмислювати свої уявлення, ставити під сумніви свої переконання і вчитися визнавати, що ти можеш помилятися.
Тож, яку силу несуть помилки: руйнівну чи навпаки, розвивальну?
Помиляючись, ми передовсім здобуваємо життєвий досвід. Саме він допомагає нам рухатися вперед з упевненістю і силою, якщо ми правильно вміємо його застосовувати. Помилки, які ми допускаємо, переслідуючи високі цілі, — це привід для навчання.
Помилятися — цілком нормально і навіть добре. Помилки роблять нас сильнішими, а нашу модель поведінки більш ефективнішою. Від помилок можна отримувати навіть радість, бо це шлях через мудрість до поставлених цілей.
Навчіться не критикувати себе, коли відчуваєте, що можете робити щось краще, але робите по-іншому. У житті все циклічно. Не зупиняйтеся, помилившись уперше, ідіть назустріч новим горизонтам. Помилки минулого і  здобутий при цьому досвід дають нам змогу балансувати в реаліях життя і не боятися ризикувати.

❤️ Боятися помилок — те саме, що боятися щасливого багатогранного життя. Завдяки помилкам ми можемо дізнаватися щось нове, а нові відкриття — це завжди приємно. Адже кожна непережита помилка ховає за собою втрачену можливість.
 
Психологиня Антоніна Оксанич пропонує кілька цікавих фраз, які не дадуть виробити страх помилок і в наших дітей:
📍Щось пішло не так?
📍Бачу ти засмутився / засмутилася.
📍Розкажи, що трапилося?
📍Ти хотіла / хотів зробити це сама / сам?
📍Як ти можеш це виправити?
📍Ти можеш вибачитися.
📍Помилятися — це нормально!
📍І я іноді помиляюся.
📍Помилки можна виправляти.
📍Спробуй ще.

І пам’ятайте, усі люди помиляються. І всі мають можливість осягнути мудрість помилки. Бо без великих помилок неможливі великі досягнення. А без права помилятися — неможливо наважитися мріяти. 

Немає коментарів:

Дописати коментар