Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

пʼятниця, 24 травня 2024 р.

РОБОТА З БАТЬКАМИ

 Як провести збори, аби батьки прийшли знову?

✅ Доберіть актуальну тему: батьки - люди зайняті. Якщо їм буде не цікаво, можливо, вдруге вони і не прийдуть. (Сьогодні -  "Батьківство без стресу".)

✅ Поясніть свою мету: для чого ви як класний керівник помістили цих достойних людей за парти, за якими вони вже років надцять не сиділи. Якщо батьки зрозуміють вашу мотивацію, то стануть суб'єктами, а не об'єктами зборів.

✅ Лімітуйте час на кожен етап зборів. (Я прописала хвилини напроти кожної форми роботи. Почала вчасно та завершила рівно за годину. Роками дотримуюся думки, що хороші збори завершуються за одну годину. ⏳Щоправда, деяким батькам потрібно поспілкуватися між собою чи з класним керівником, тому вони залишаються після завершення основної частини. Це треба шанувати й обов'язково приділити час особистому спілкуванню.)

✅ Проведіть кілька форм роботи, які ви будете тільки модерувати, дайте батькам пізнати передусім одне одного, налагодити зв'язки, сформувати думку одне про одного. Це запорука подальшого батьківського спілкування.

(Сьогоднішні форми роботи: "Вулик", "1-2-3", "Медаль", "Ділення".)

🐝 Суть техніки "Вулик": батьки з багатьох зображень бджілок обирають найбільш схоже на їхню дитину та приліпають на зображення вулика, що є ілюстрацією класу, припускаючи, яку роль / функцію виконує їхня бджілка в нашому вулику  6-Б.

Суть техніки "1-2-4". 

1️⃣ Батьки самотужки опрацьовують розданий список порад стосовно налагодження спілкування зі своїм підлітком / своєю підліткою, обираючи шість стратегій поведінки, які готові втілити вже завтра.

2️⃣ Батьки об'єднуються в пари та шукають 6 стратегій поведінки, які допоможуть сформувати соціально важливі навички їхніх дітей.

3️⃣ Батьки об'єднуються в четвірки, обираючи чотири стратегії поведінки, які дозволять їхнім 🐝 ліпше адаптуватися у вулику. Також вони діляться сімейним досвідом та пропонують ще дві стратегії, яких не було в роздатковому матеріалі. Опісля четвірка делегує спікера, який записує всі шість пунктів на ватман та коментує їх.

Техніка "Медаль" спрямована на рефлексію. На роздрукованих 🏅 члени групи пишуть слова подяки людям, з якими їм було найкомфортніше виконувати завдання. Підготуйте більшу кількість медалей, бо одна людина може захотіти подякувати кільком учасникам: вдячності багато не буває.

➗ "Ділення": ні, це не про табличку ділення. ☺️ А про те, що коли людина захоче поділитися пережитим, їй потрібно дати цю можливість. Опис техніки: модератор читає прояви підліткової кризи незалежності та залежності, а батьки реагують підняттям руки, якщо таке помічали. Кількість рук дозволяє зрозуміти, наскільки серйозною є лихоманка у вулику. Правду кажучи, наш вулик стрясається ледь не щодня. Бджоли 6-Б гудуть, аж гай шумить.🫠

Далі охочі можуть поділитися своїми батьківськими реакціями на ті чи інші прояви підліткової кризи. Насправді це доволі корисно, бо чужий досвід теж дуже цінний, а особливо коли він уже зовсім тобі не чужий, бо це батько / мама однокласника твоєї дитини і, як не крути, усі ми в одному човні, точніше в одному вулику. 🐝

✅ Подякуйте за те, що батьки відвідали збори, на які, по правді, варто ходити не з обов'язку, а з почування.

Немає коментарів:

Дописати коментар