Відновлення від психологічної травми: ключові кроки на шляху до самоствердження
Відновлення від психологічної травми є складним і індивідуальним процесом, але є деякі ключові кроки відновлення.
🔸Перший крок – прийняття травми і визнання її впливу на життя. Це може бути важко, через захисні механізми психіки, які зменшують усвідомленість неприйнятих або болючих емоцій та думок, щоб знизити їх вплив на особистість. Якщо процес захисту стає застиглим, то він починає працювати на шкоду здоров’ю. Визнання своїх почуттів дає інформацію про актуальні потреби. Брак знаннь про свої потреби, постійне їх незадовільнення призводить до виникнення тривожних та депресивних станів. Дослідіть свої почуття та емоції, пов'язані з травмою.
🔸Відкрито розмовляйте з собою або із психологом про свої переживання. Розуміння своїх емоцій може допомогти вам знайти способи їх ефективного керування.
🔸Важливо знайти підтримку від інших. Групова терапія або підтримка від людей, які пережили подібні ситуації також можуть бути корисними.
🔸Травму може супроводжувати втрата довіри до себе, інших людей або світу загалом. Почуття небезпеки настільки вкорінюється в наш досвід, що ми майже не помічаємо його. Те, що раніше було звичним, після травми сприймається з невпевненістю та тривогою, руйнується довіра до простих правил логіки. Зʼявляється відчуття, що не можна покладатися на те, що завжди буде правдою і правильним. А отже небезпека непередбачувана і всюди. Без базової довіри, людина не може розпізнавати дійсно небезпечні сигнали та гнучко захищати себе там, де це потрібно. Важливо відновити цю довіру, працюючи над побудовою надійних відносин і розвитком внутрішньої сили.
🔸Навчіться екологічно вирішувати конфлікти і стресові ситуації, використовуючи позитивні стратегії копінгу, такі як медитація, фізична активність, техніки релаксації або творчість. Через постійну гіперзбудженість та надпильність, травмована людина може спалахувати гнівом, чи агресивно захищатись, не даючи собі часу на розуміння ситуації.
🔸Професійна психологічна або психотерапевтична допомога дозволять знайти нові способи мислення і підходи до життя, а також у вирішенні будь-яких невирішених проблем, що виникають у зв'язку з травмою.
🔸Важливо відновлювати свою впевненість у собі та самоцінність після травматичних подій. Це може включати в себе розвиток особистих меж, встановлення і досягнення особистих цілей і відчуття власної цінності.
🔸Не забувайте, що кожна людина і кожна травматична ситуація унікальні, тому важливо працювати над власним відновленням і вибирати стратегії, які найкраще підходять саме вам.
Немає коментарів:
Дописати коментар