2️⃣1️⃣ ПРИЧИН РОЗВИВАТИ НАВИЧКУ БУТИ В "ТУТ І ЗАРАЗ"
💗 Це сприяє
заспокоєнню хвилювань, накручених думками. Частіше за все, тривожні, дратуючі, гнітючі думки пов'язані або з подіями минулого, або з припущенням, дофантазовуванням подій майбутнього. Ці емоції свідчать про надмірну активацію лімбічної системи. Коли ми повертаємося в теперішній момент, концентруємося на ньому, активуються інші ділянки мозку, що сприяють виробленню потужного внутрішнього заспокійливого.
💗 Це сприяє активації ділянки мозку, що допоможе подивитися на ситуацію з різних боків, помітити нюанси, побачити можливості - і
прийняти більш зважене рішення.
💗Це дає змогу
швидше відновлюватися й відпочивати за короткий час. Коли ми концентруємося на приємному моменті, можемо його помітити й насолодитися ним - мозок починає виробляти серотонін, що є важливою складовою нашого відновлення після стресових ситуацій.
💗 Це допомагає
не втрачати (повернути) мотивацію. Втрата мотивації може бути ознакою того, що дофамінові рецептори втратили чутливість. І щоб їх відновити, необхідно замінити дофамін на серотонін (див. п.3)
💗 Це
тренує уважність і концентрацію та допомагає не лише в роботі чи навчанні, а й у повсякденних справах. Як мінімум - не губити ключі або окуляри. Або, наприклад, точно знати, що праску вимкнули, крани закрутили, двері зачинили - і не панікувати із цього приводу чи не повертатися назад для перевірки.
💗 Це сприяє розвитку пам'яті, бо ми запам'ятовуємо те, на чому концентруємо увагу.
💗 Це допомагає налагодити харчову поведінку: не переїдати, не заїдати, відчувати, чого потребує організм. Коли ми сконцентровані на процесі їди, не відволікаємося від нього, ми швидше отримуємо необхідні сенсорні враження і задоволення, заради якого їмо, помічаємо момент насичення, відчуваємо, як впливають на організм ті чи інші продукти.
💗 Це дає змогу вчасно помітити, коли з організмом щось не так - і вчасно зреагувати, підкоригувати, не чекаючи тяжких наслідків.
💗 У житті з'являється більше позитивних моментів - просто через те, що ми починаємо їх помічати.
💗💗 Це покращує стосунки з оточенням. Коли ми вміємо чути одне одного, помічати невербаліку, нам стає легше порозумітися. А якісно проведений разом час з концентрацією в моменті - сприяє зближенню (і активує окситоцин, який теж є заспокійливим).
Немає коментарів:
Дописати коментар