Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

вівторок, 7 травня 2024 р.

ПРОФІЛАКТИКА НАСИЛЬСТВА


​Кривдниками не народжуються. Фактори, які впливають на формування особистості кривдника

 

Хтось з вас задумувався: як цей чудовий хлопчик виріс та став кривдником, чи ця жінка, яка в дитинстві була чудовою дівчиною таке чинить з власними дітьми й батьками? Так, кривдниками не народжуються – ними стають через вплив різних факторів, які вплинули на формування особистості. 


Давайте розглянемо основні з них.

▫️Першим фактором є передача соціальної естафети. Досвід дитинства має великий вплив на формування особистості. Діти, які виросли у системі з насильством, вчаться такого ж способу взаємодії та вважають його прийнятним.

▫️Наступний фактор вже захоплює ширші системи, а не лише родину. Виховання і соціалізація відбуваються не лише у родині, а й у суспільстві – школа, релігійна спільнота, громада – вони впливають на формування цінностей, вірувань і поглядів кривдника на світ.

▫️Ще одним фактором можуть бути психологічні й емоційні проблеми самого кривдника. Низька самооцінка, тривожність, депресія або особистісні розлади, які можуть сприяти виникненню агресивної поведінки з якою кривдник не хоче працювати більш сприятливими шляхами й проживає у насильстві.

▫️Кривдник може навчитися агресивної поведінки шляхом спостереження за іншими агресивними особами або через вплив соціокультурних чинників, які пропагують насильство.

▫️Фактором виникнення поведінки кривдника можуть стати соціальні й економічні причини – економічна нестабільність, безробіття, низький соціальний статус та інші соціальні фактори можуть сприяти зростанню агресії та насильства.

▫️Також до поведінки кривдника може привести відсутність емпатії та моральних цінностей як в особистості, тоді у нього не виникає внутрішнього опору.


Ми розглядаємо з вами ситуації, коли на фактори можна впливати, й ситуація може бути відкоригована. Але бувають ситуації, коли поведінка кривдника є наслідком захворювання – в цьому разі змінити його поведінку буде важко.


Розуміння цих факторів може допомогти в розробці ефективних стратегій профілактики та інтервенції для запобігання насильства та впливу на формування позитивних аспектів особистості. Варто зауважити що ефективні стратегії мають бути розроблені та розраховані на роботу з самим кривдником, сімейними системами, громадами й на рівні країни.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар