Шановні відвідувачі! Вітаю Вас на сторінках мого блогу! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

СОН

НЕДОСИПАННЯ


❇️Постійне недосипання і переривання сну не дає змоги пройти всі необхідні цикли сну (особливо глибокий і REM-сон - самі погугліть що це), що впливає на відновлення мозку, імунної системи та гормональний баланс. Такий дефіцит сну може призводити до підвищеної втомлюваності, дратівливості, зниження концентрації уваги, погіршення пам’яті та підвищеного рівня стресу.


❇️Що може допомогти:


1️⃣ Робіть за можливості короткі "мікросни" протягом дня — навіть 10-20 хвилин сну вдень можуть допомогти частково компенсувати нестачу нічного відпочинку та зменшити втому.

2️⃣ Практикуйте техніки релаксації перед сном — такі практики, як глибоке дихання, прогресивне м'язове розслаблення чи медитація, допоможуть швидше засинати після пробуджень, зменшуючи час, необхідний для повернення у сон.

3️⃣ Зменшіть споживання кофеїну і цукру після обіду — кофеїн та цукор можуть підвищувати рівень тривожності і ускладнювати засинання.

4️⃣ Використовуйте “правило 20 хвилин” — якщо після нічного пробудження ви не можете заснути понад 20 хвилин, займіться спокійною діяльністю, як-от читанням або прослуховуванням заспокійливої музики, щоб зменшити стрес від безсоння.

5️⃣ Зосередьтеся на “позитивному налаштуванні до сну” — замість тривожних думок про нестачу сну, фокусуйтеся на тому, що навіть короткий і переривчастий сон приносить користь, допомагаючи зберегти психоемоційну рівновагу.


❇️Такі прості дії можуть знизити вплив нестачі сну на організм і допомогти залишатися функціональним в умовах постійних нічних обстрілів.



Israel Trauma Coalition in UA

Немає коментарів:

Дописати коментар