Як гарантовано псувати собі життя
Про те, як можна якісно псувати собі життя, вже сказано і написано так багато, що я зовсім не претендую сказати щось нове. Тим не менш, у практиці консультування ми з клієнтами часто аналізуємо, як установки, стереотипи та способи поведінки впливають на їхнє задоволення життям.
Отже, щоб бути нещасним, необхідно:
1. Бути в оточенні непідходящих людей
Якщо ви бачите, що оточення, в якому ви обертаєтеся, має протилежні ваші погляди, цінності, культурний та інтелектуальний рівень – не засмучуйтесь. Чекайте. Може, за десяток років вони до вас доростуть.
2. Дозволяти іншим приймати рішення за вас
Рішення приймає дорослий, а той, за кого це рішення приймають – дитина. Не важливо, скільки кому років – суть залишається та сама. А оскільки дитинство – щаслива та безтурботна пора, нехай за вас по життю рулить той, кому це потрібніше.
3. Орієнтуватися на те, що скажуть люди
Первісна людина, вигнана зі стада за неналежну поведінку, була приречена на смерть. Оскільки Homo Sapiens успішно зберіг це «налаштування», ми прислухаємося, що про нашу поведінку та спосіб життя скажуть сімдесятирічна мама та сусідка тітка Галя з третього поверху. І правильно, засмучувати маму та сусідів – тільки нерви тріпати собі та оточуючим.
4. Чекати від інших розуміння та подяки
Ви дієте відповідно до правила: «стався до ближнього так само, як хотів би, щоб ставилися до тебе». А якщо ви так дієте - значить, всі оточуючі повинні чинити також. Нічого, що вони від вас ментально, морально та культурно далекі, як від Землі – Альфа Центавра. Вони люди - отже, мусять розуміти. А якщо не розуміють – регулярно їм нагадуйте про це.
5. Намагатися бути скрізь і у всьому найкращим
Звичайно, а в який ще спосіб можна довести іншим, що ви чогось вартий?
6. Регулярно порівнювати себе з іншими
Для того щоб розуміти своє місце в соціумі, ми порівнюємо себе з іншими. Он Таня із сусіднього під'їзду до 25 років об'їздила півсвіту, має свій бізнес, дачу, дві машини, чоловіка, троє дітей та чихуа-хуа. А ви до 30-ти так і працюєте бібліотекарем і живете з котом у хрущобі, яку орендуєте за дві третини зарплати. Таня зробила себе сама: багато вчилася, працювала, була цілеспрямованою і сильною. Ну і що, що в неї батько – власник заводу. Він їй майже не допомагав. Вся річ у мотивації. Он у вас батька зовсім не було, а мама сильно випивала, била вас і працювала двірником. Адже це мало спонукати вас чогось добитися в житті! А ви полінувалися.
7. Ігнорувати свої потреби
Ви говорите про те, що не відпочиваєте та не висипаєтеся. Ви головний бухгалтер, що працює повний робочий день, при цьому у вас немовля, аспірантура та ремонт у квартирі. А кому на цьому світі легко? Не нийте. Відпочинете на пенсії.
8. Працювати на ненависній роботі
Вам не подобається робота? А на тій, що подобається, платять менше грошей? Значить, терпіть. Робота та задоволення несумісні. Пам'ятайте: на вас іпотека, утримання тещі та кредит за шубу дружині. Не будьте егоїстом.
9. Бути зручним
Нам з дитинства дають зрозуміти, що зручних людей люблять, а незручних – ні. Тому краще не конфліктувати, жити з усіма мирно, бути скромним, терплячим, не вирізнятися, бути як усі. Ну і що, що всі вами користуватимуться. Головне – ви почуватиметеся в безпеці.
10. Намагатися всіх любити та прощати
Тільки так можна стати по-справжньому високоморальною та доброю людиною. А якщо не виходить – значить, далеко вам до ідеалу. Якщо всіх любити та прощати – світ обов'язково зміниться на краще.